Франція оголосила мобілізацію: на захист громадян від терактів піднімуть тисячі військових

Протягом жовтня 2020 року Францію струсонули два поспіль кривавих і безпрецедентно жорстоких теракти. В Ніццу, де озброєний ножем терорист напав на людей в базиліці Нотр-Дама, важко поранивши трьох людей, двоє з яких померли на місці, третя жінка пізніше померла в лікарні від отриманих ран, прибув президент Франції Еммануель Макрон.

Франція оголосила мобілізацію: на захист громадян від терактів піднімуть тисячі військових - today.ua

Глава держави оголосив, що Франція буде захищати свою свободу і цінності, тому на захист населення будуть підняті від 3 до 7 тисяч солдатів. «Якщо на нас нападають, то це через наших цінностей, свободи та бажання не піддаватися терору», - заявив під час свого виступу Макрон.

Військовослужбовці, яких планується мобілізувати найближчим часом, будуть спрямовані на посилення безпеки в школах, церквах та інших культових спорудах. На даний момент у Франції оголошено максимальний рівень терористичної загрози.Франція оголосила мобілізацію: на захист громадян від терактів піднімуть тисячі військових «Це підле вбивство, що сталося в Ніцці, не похитне єдиний фронт із захисту цінностей свободи і миру. Наші переконання сильніше, ніж фанатизм, ненависть і терор», - заявив в соціальних мережах про теракт, що стався в центрі Ніцци, прем'єр-міністр Франції Жан Кастекс.

Другий за день теракт стався у французькому Авіньйоні всього через дві години після нападу на людей в Ніцці. Там терорист накинувся на поліцейських, але був застрелений на місці. Але і це ще не все: практично в цей же час у генерального консульства Франції в місті Джидда (Саудівська Аравія) злочинець з ножем напав на охоронця. На щастя, нападника вдалося схопити, а охоронця доставили в лікарню, його життю нічого не загрожує.

Нагадаємо, два тижні тому в передмісті Парижа 18-річний юнак чеченської національності з ножем напав на шкільного вчителя історії.