Дієтологи розповіли, як схуднути на 9 кг без дієт

Автор: Лобанова Єлизавета

Британські дієтологи провели експеримент, який довів, що якщо у процесі схуднення вуглеводи замінити на жири, тоді позбавитися від зайвих кілограмів вийде набагато швидше. В дослідженні взяли участь 19 осіб, хворих на діабет. Як тільки вони замінили в своєму раціоні вуглеводи на білкові та жирні продукти, рівень цукру в їх крові знизився, а зайві кілограми почали танути.

Дієтологи розповіли, як схуднути на 9 кг без дієт  - today.ua

Вживання вуглеводів у цей період було обмежено до 20-50 грамів в день. В результаті пацієнти без голодувань скинули 9 кілограмів за 8 місяців. Також були покращені показники аналізів крові.

За результатами масштабного багаторічного дослідження Nurses 'Health Study, кожен зайвий кілограм у жінок підвищує ризик розвитку цукрового діабету на 4,5%, а зі збільшенням маси тіла на 8-11 кг цей ризик зростає вже в два рази.

Для схуднення при діабеті традиційні низькокалорійні дієти протипоказані. Тип лікувального харчування для діабетиків, спрямований на зниження ваги і рівня цукру, був розроблений ще в 30-40 роки ХХ століття. Він до цих пір відомий в дієтології під назвою "стіл №9".

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Дієтологи розповіли, як схуднути на 9 кг без дієт

Основні принципи харчування при діабеті такі:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • кратність прийомів: рекомендований 5-6-разовий прийом їжі, при цьому на сніданок, обід і вечерю має припадати до 75% всього обсягу добового раціону, а решта 25% - на перекушування;
  • маленькі порції;
  • ретельне пережовування їжі;
  • ведення докладного щоденника харчування;
  • обов'язковий контроль рівня цукру після їжі за допомогою глюкометра.

"Усі дієти "працюють", якщо ви будете дотримуватися плану харчування, який скорочує калорії, чи то від жирів, чи від вуглеводів. Адже легше сказати, ніж насправді дотримуватися дієти, особливо з огляду на тривалий час, необхідний для схуднення", - зазначив професор Сьюзан Джебб з Оксфордського університету.

Раніше медики розповіли, як можна схуднути на полуничній дієті. Ця ягода містить більше 90% води і дуже малу кількість жирів і вуглеводів. Саме тому, її вживання прискорює метаболізм, завдяки чому запускається процес схуднення.