Чи безпечно дивитись на “зварку“: Супрун прокоментувала відоме дитяче “табу“

Автор: Оксана Житнюк

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун вже встигла спростувати безліч міфів щодо нашого організму, правил гігієни, а також про те, що насправді корисно, а що - ні. Безліч спростованих міфів походить з радянських часів, тож цього разу Супрун знову спростувала чергове твердження, яким "залякували" дітей.

Чи безпечно дивитись на “зварку“: Супрун прокоментувала відоме дитяче “табу“ - today.ua

На своїй сторінці в Facebook Уляна Супрун прокоментувала одне з найвідоміших дитячих "табу" - ні в якому разі не можна дивитись на "зварку", інакше можна нашкодити очам, або ж взагалі осліпнути.

Супрун наголосила, що мова йде про процес зварювання - технологію, коли спеціаліст за допомогою інструментів сплавлює метали і від цього утворюються специфічні іскри.

"Страх про те, що навіть миттєвий погляд на них може серйозно пошкодити зір чи навіть призвести до його втрати - перебільшений. Тому ми цей міф зруйнували ... Якщо ви йдете вулицею і помітили, що десь працює зварювальник - пошкодження зору дуже малоймовірне", - зазначила Супрун, наголосивши, що в даному випадку мова йде суто про перехожих на вулиці, і в жодному разі не про спеціалістів, які працюють зі зварюванням.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Вона повідомила, що іскри від зварювання містять ультрафіолетове випромінювання, яке може призвести до опіків ока. Характерні симптоми - біль в очах, почервоніння, чутливість до яскравого світла, головний біль.

Чим довше очі піддаються впливу ультрафіолетових променів, тим сильнішими будуть симптоми. Зазвичай за один або декілька днів все нормалізується, але про подальший перебіг недуги та лікування може робити висновки виключно лікар, тому за потреби рекомендується обов’язково до нього звернутись.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Оскільки все залежить від процесу зварювання, зварювального струму та інших умов навколишнього середовища, немає чітких нормативів про те, з якої відстані дивитися на нього безпечно, а з якої - ні. Тому спеціально стояти і дивитися на зварювання без захисного обладнання для очей не варто", - додала Супрун.

Нагадаємо, раніше Супрун розповіла, чи варто приймати вітамін D "для профілактики".