Адвокат розповів, як водіям захиститися від розводу “за п'янку“ з боку поліції

Автор: Міхєєнко Наталія

Адвокат, експерт у галузі права Вадим Володарський розповів водіям, як захиститися від розводу "за п'янку" з боку поліції. Адвокат вважає, що конфлікти між водіями, яких вважали п'яними, і правоохоронцями були завжди. Останнім часом практика показує, що конфлікти ці перейшли в нову фазу. Про це повідомляє Autonews.ua один з найбільш популярних автомобільних сайтів в Україні.

Адвокат розповів, як водіям захиститися від розводу “за п'янку“ з боку поліції - today.ua

Якщо водія підозрюють у тому, що він п'яний, йому запропонують пройти тест з допомогою алкотестера прямо на місці зупинки. І тільки якщо він відмовиться, або якщо не буде згоден з результатами, то повезуть в медичний заклад, до лікаря-нарколога. А ось якщо поліцейському здалося, що водій під дією наркотиків, — тоді тест на місці він не проводитиме. Запропонує відразу в лікарню їхати.

Встановлено різний порядок огляду на алкогольне та наркотичне сп'яніння. На алкогольне спочатку повинен бути проведений тест алкотетстером на місці, і тільки за відмову водія від такого тесту або незгоду з його результатами – огляд лікарем в медустанові. Для наркотичного ж сп'яніння розробники інструкції прописали інший порядок: відразу їдемо в медустанову.

Нерідко зустрічаються випадки, коли водія вводять в оману: «Напишіть, що відмовляєтеся, потім самі в лікарню зверніться». А між тим, сам факт відмови вже розглядається як порушення.

Популярні зараз

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

Хто в групі ризику? По-перше, перш за все ті, хто їздить в нічний час. По-друге, дали якийсь інший привід для зупинки. Останнім часом часто зустрічаються такі справи, коли причиною зупинки стала фара, яка не горить. Шансів стати об'єктом інтересу з боку поліцейських більше у тих, хто їздить на автомобілі середньої цінової категорії або трохи вище, хоча зараз мені доводиться займатися такою справою, де причина зупинки була озвучена поліцейськими цікава: «Елітний автомобіль».

При цьому зазвичай в якості доказів відмови водія від медогляду поліція надає відеозапис. І от дивишся в протоколі – записано: керував автомобілем з ознаками наркотичного сп'яніння: зіниці не реагують на світло, порушення координації рухів і мовлення, поведінка не відповідає обстановці. Дивишся відео – зіниць там не видно, але говорить і рухається водій нормально, ніяких порушень координації і мови, відстоює свої права у розмові з поліцейськими (це, на їх думку, відхилення в поведінці, чи що?). Тобто тих ознак сп'яніння, на які вони послалися як на підставу направити водія на медогляд, — просто немає. Тобто назвати їх дії обґрунтованими, м'яко кажучи, важко.

У «нової» патрульної поліції корупція куди менше поширена. І вони не беруть гроші, а все-таки протокол до суду направляють. Навіщо, якщо людина тверезий?

Як же діяти водієві в подібній ситуації?

Поліцейським при виникненні у них такого роду претензій бажано твердо заявити: «Я нічого не вживав. Хочете їхати на медогляд – добре, поїдемо. Розвести себе на протокол за відмову я не дам. Але коли аналіз нічого не покаже, я звернуся до суду за відшкодуванням шкоди, заподіяної зривом планів".

В цьому випадку є велика ймовірність, що «ознаки наркотичного сп'яніння» пропадуть, і водія просто відпустять без жодного протоколу. До речі, якщо процес спілкування з поліцейськими є можливість зафіксувати на відео, — таку можливість краще не втрачати.

Що робити, якщо протокол за відмову від медогляду вже складено?

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Готуватися до захисту в суді. Найкраще – з участю адвоката, що спеціалізується на цій категорії справ.

Раніше українців попередили, що їхні автомобілі повезуть на штрафмайданчик за новими правилами.

Головне