“Зі сльозами на очах“: Ліквідатор аварії на ЧАЕС покінчив із собою після перегляду серіалу «Чорнобиль»

У Казахстані покінчив із собою 61-річний ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Нагашибай Жусупов. Дочка загиблого повідомила, що незадовго до трагедії батько подивився серіал «Чорнобиль» "зі сльозами на очах". Відзначається, що трагедія сталася в кінці червня, однак стало про неї відомо тільки зараз.

“Зі сльозами на очах“: Ліквідатор аварії на ЧАЕС покінчив із собою після перегляду серіалу «Чорнобиль»  - today.ua

Голова організації, що захищає права учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи Бакитжан Сатов повідомив, що Жусупов працював поряд з палаючим реактором, в четвертому блоці, а пізніше — на радянському ядерному полігоні в Семипалатинську.

Ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Нагашибай Жусупов, який проживав разом з дружиною і п'ятьма дітьми в кімнаті гуртожитку, не міг отримати квартиру від держави, в черзі на яку він стояв понад 10 років як ліквідатор Чорнобильської аварії. Пізніше з'ясувалося, що чоловіка «прибрали» зі списку на отримання житла. Добиватися правди йому довелося через суд.

Незабаром Жусупов хворів, його мучили сильні головні болі, він міг раптово втратити свідомість. Отримував мізерну пенсію. Незадовго до інциденту він дав інтерв'ю, де розповів про роботу в Чорнобилі і про своє здоров'я в останні роки.

Раніше Today.ua писав, що президент Володимир Зеленський у День Конституції підписав указ «Про присвоєння звання Герой України» трьом ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року: Олексію Ананенко, Валерію Беспалова та Бориса Баранова (посмертно).

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні наразі спостерігається справжній туристичний бум, викликаний популярним серіалом “Чорнобиль” американської телекомпанії HBO.

Рівень радіації навколо ЧАЕС за останні 33 роки знизився в 10 тисяч разів, але все одно ця територія залишається непридатною для життя, тим більше що радіація зі зруйнованого четвертого енергоблоку вільно подорожує світом.

ДЖЕРЕЛОunian.net