Які ускладнення від коронавіруса залишаються на все життя - медики зробили заяву

Автор: Лобанова Єлизавета

Коронавірус сильно впливає на організм людини, і навіть якщо хвороба протікає легко, без госпіталізації, після одужання у перехворілих COVID-19 можуть виникнути довгострокові проблеми зі здоров'ям. Кардіологи з Медичної школи Єльського університету з'ясували, які ускладнення від коронавіруса можуть залишитися на все життя.

Які ускладнення від коронавіруса залишаються на все життя - медики зробили заяву  - today.ua

Зазначається, що ті, хто перехворів коронавірусом, будуть мати в першу чергу проблеми, пов'язані з пошкодженням легенів, серця, нервової системи та інтелекту. Безумовно, багато що залежить від віку пацієнта та стану його імунітету.

Так, серйозним ускладненням можуть бути наслідки після утворення рубців в легенях. Рубцева тканина знижує здатність легенів повітря поглинати і перетворювати його на кисень. У людини виникає постійне відчуття дискомфорту і сухий кашель. Саме ці зміни в легеневій тканині можуть мати необоротний характер і все подальше життя впливати на самопочуття людини.

Ще одна загроза - утворення тромбів, що призводить до тромбоемболії легеневої артерії, інсульту, серцевих нападів та інших серйозних ускладнень. Найстрашніше - це закупорка судин мозку, яка може викликати інсульт, і хоча інсульти частіше трапляються у літніх людей, на сьогоднішній день серед молодих пацієнтів також багато випадків.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

На думку лікарів, коронавірус може вражати серцевий м'яз, викликаючи його запалення. Так як серце містить велику кількість білка ACE2, який, на думку вчених, є точкою проникнення коронавіруса в клітини організму, то коронавірус може викликати гострий міокардит та серцеву недостатність.

Також COVID-19 може давати ускладнення на нирки. Є наукові докази того, що вірус може вражати нирки безпосередньо. Якщо у хворих коронавірусом виявлена пневмонія і потрібне підключення до апарату ШВЛ, вірус чинить серйозний вплив на нирки, так як пневмонія стає причиною утворення великої кількості води навколо легень. Пацієнтам виписують сечогінні засоби, що допомагають виводити рідину з організму, у зв'язку з чим нирки працюють активніше, ніж зазвичай.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ще один негативний момент - це те, що коронавірус впливає на центральну нервову систему, через що деякі перехворіли мають неврологічні симптоми, включаючи запаморочення, головний біль, порушення свідомості, проблеми із зором і втрату смаку і нюху.

Раніше повідомлялося, в якому віці люди довше всього хворіють коронавірусом.

Головне