Колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, як вберегтися від отруйного смогу, на який в останні дні скаржаться українці, що міг підвищитися не тільки через спалювання сухого листя, але внаслідок промислових викидів оксиду вуглецю (СО) і різких перепадів денних і нічних температур. Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook пояснила, що в типових міських районах вміст становить близько 10 проміле, що приблизно в 100 разів вище, ніж в атмосфері Землі в цілому, а в районах з великим трафіком рівень СО може піднятися до 50 проміле. Що стосується звички українців спалювати сміття з городів, варто пам'ятати, що в цей час у повітря вивільняється близько 9 кг микрочастичек диму. До його складу входять пил, оксиди азоту і сірки, пічний газ, важкі метали, діоксин та канцерогенні сполуки. Якщо ж це збігається з великою вологістю повітря та відсутністю вітру, ці небезпечні сполуки залишаються біля поверхні землі, а не розсіюються в повітрі.
Щоб знизити ризики для організму від забрудненого повітря, Уляна Супрун дала корисні поради:
- відмовитися від автомобілів в період теплих днів і холодних ночей;
- не спалювати листя і сухостій;
- частіше робити вдома вологе прибирання;
- користуватися денними кремами з ретиноїдами і токоферолом, які захищають шкіру від агресивного середовища;
- менше перебувати біля газової плити;
- кинути палити.
Також є два способи, як перевірити якість повітря підручними засобами. Перший - обзавестися відповідним гаджетом. Другий - моніторити, що показують спеціалізовані онлайн-сервіси.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, за самовільне спалювання листя, трави, сміття загрожує штраф. Якщо ви помітили недбайливих паліїв листя у себе в районі, сміливо звертайтеся в управління екології або у жеки вашого міста чи району.