“Я людина з рок-н-рольного минулого“: Вакарчук не підтримує закон проти мату

Автор: Лобанова Єлизавета

Глава партії "Голос" Святослав Вакарчук виступив проти прийняття законопроекту про дематюкацію, який зареєструвала на сайті Верховної Ради нардеп Ольга Богомолець. Він вважає, що в країні є більш важливі речі, ніж боротьба з лайкою, і натякнув, що не буде голосувати за цей законопроект.

“Я людина з рок-н-рольного минулого“: Вакарчук не підтримує закон проти мату  - today.ua

"При всій повазі, я людина з рок-н-рольного минулого і сьогодення, тому думаю, що мені було б не зовсім чесно виступати за те, щоб сьогодні прямо ми приймали цей закон", – відповів Вакарчук на прохання прокоментувати проект закону проти мату.

Він додав, що сам "з такого середовища, в якому іноді користуються міцними словами".

Потім політик спробував виправдатися, назвавши свою відповідь жартівливою, і зазначив, що в країні є більш важливі речі, ніж боротьба з нецензурною лексикою.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Проект закону проти мату зареєстрували на сайті парламенту 2 липня. Його пункти будуть стосуватися виключно публічних осіб, публічного простору та ЗМІ. Наприклад, якщо в прямому ефірі якогось телеканалу гості будуть матюкатися, то штрафувати будуть їх особисто. Гроші від штрафів будуть надходити до держбюджету і направлятися в український культурний фонд, тобто на розвиток культури і мови.

"У ЗМІ та інтернеті дуже часто замінюють одну букву певними значками. Від цього значення слова не змінюється. Його просто як ніби немає, але насправді всі розуміють, про що йдеться. В законі передбачено регулювання цього питання", – сказала автор законопроекту Ольга Богомолець.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо парламент схвалить цей закон, уряд має протягом 6 місяців "затвердити перелік слів та виразів, що містять лихослів'я (нецензурна лайка)", і "затвердити і ввести в дію систему моніторингу використання лихослів'я (нецензурної лайки) під час телерадіотрансляцій і публічних виступів, а також розповсюдження матеріалів, що містять лихослів'я (нецензурна лайка) у мережі інтернет".

Раніше повідомлялося, що в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун також виступила проти закону про дематюкацію. На її думку, влучно і точно застосована лайка, що описує наше ставлення до ситуації, і не спрямована образити співрозмовника, корисна для здоров'я.

Головне