Матюкайтесь на здоров’я! Супрун зробила сенсаційну заяву

154
Матюкайтесь на здоров'я! Супрун зробила сенсаційну заяву - today.ua

Керівник Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун, яка жваво відгукується не тільки на проблеми, пов’язані зі здоров’ям, але й на питання політичного і соціального характеру, в цей раз прокоментувала ініціативу політиків, які внесли на розгляд Верховної Ради законопроект «про дематюкацію». Уляна Супрун вважає, що такі законопроекти «підходять скоріше Північній Кореї, ніж сучасній європейській державі».

«Влучно і точно застосована лайка, що описує наше ставлення до ситуації, і не спрямована образити співрозмовника, корисна для здоров’я. Дослідження показують, що саме така лайка і застосовується в побуті найчастіше. Вона призводить до нейтральних або позитивних результатів», — зазначає Супрун.

За її словами, якщо ми реагуємо нецензурною лексикою на складну неприємну ситуацію, а не на людину, то відчуваємо полегшення і наш мозок реагує виділенням ендорфінів.

«Слова на «б» або «с» не замінять якісної анестезії, але дослідження показали ефективність лайки в зменшенні болю, посилення серцебиття та підвищення больового порогу. Якщо нам важко і ми одним словом це висловили, мозок це сприймає як запуск програми захисту і нападу — «тримайся!», — уточнює чиновниця.

При цьому Супрун уточнює, що важливо користуватися матом в самий потрібний момент, а не споживати його постійно. Інакше мозок звикає і перестає сприймати лайка як щось екстраординарне.

Розуміти і виражати свої емоції — корисно для здоров’я і спілкування. Спостереження за людьми, які прожили більше ста років, показало, що, крім інших факторів, довгожителів об’єднує вільне вираження своїх емоцій. А ось тривале пригнічення емоцій, замість їх прояви (так зване репресивне освоєння емоцій) пов’язано з високою захворюваністю на рак і гіпертонією.
Звичайне мовлення і обсценні лексика — це окремі речі з точки зору нейрофізіології.

Лайки і життя в соціумі тісно пов’язані. Вважається, що люди оптимізували тваринну реакцію крику на біль і страх, і властиву приматам агресію (метання) на прийнятну в соціумі лайку. Там можна і висловити свої почуття спеціальними словами, й нікого не травмувати.

Глава Мінохоронздоров’я відзначає цікаву особливість, що використання матюків в спілкуванні в ряді випадків вказує на близькість людей і хороший емоційний контакт між ними. Коли колеги починають між собою матюкатися, значить, вони стали командою — такі дослідження. Але ненормативна лексика в офіційних промовах сприймається як некомпетентність.

«Викорінювати слід пасивну та активну агресію, дискримінацію, штампи, але не обсценную лексику як таку. А краща турбота про українську мову — це спілкуватися і творити на ньому, незалежно від сфери діяльності, розробляти професійну лексику, переводити ресурси та літературу, читати українських авторів, а не законодавчо регулювати те, що ми говоримо», — пише Супрун.

Нагадаємо, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, народний депутат Ольга Богомолець пропонує українському парламенту ввести грошові штрафи та інші види покарань за вживання лайливих слів в ЗМІ і в інтернеті, в тому числі – публічними особами. Відповідна ініціатива міститься в законопроекті №14104 авторства Богомолець, опублікованому на сайті Ради.

“Може пора відправити на Донбас її дітей?”: українці накинулися на Марину Порошенко, яка фінансує комедію про війну
Новина про те, що культурний фонд України, який очолює дружина екс-президента Марина Порошенко, виділив майже 9 млн гривень на зйомки картини про війну на Донбасі,...
Українцям збільшили пенсії за рахунок коштів, отриманих від розмитнення “євроблях”
У Пенсійному фонді України заявили про підвищення середньої пенсії за другий квартал 2019 року. За рахунок коштів, отриманих від розмитнення “євроблях”, розмір середньої допомоги, що...
“Народ почули”: в Офісі президента відповіли “євробляхерам” про розмитнення
Активісти “евроблях” повідомили про те, що в Офісі президента дали офіційну відповідь на хвилюючі їх питання. За словами глави “Авто Євро Сила” Олега Ярошевича, влада...
Зеленська зізналась, що намагається стати схожою на свою подругу
Перша леді України Олена Зеленська відверто розповіла, хто її надихає в житті, та на кого вона прагне бути схожою. Про це Олена Зеленська повідомила під...
Потрібно приманювати “пряником”: Гордон розповів, як повернути Донбас
Відомий український журналіст Дмитро Гордон розповів, як можна викликати у жителів підконтрольних бойовикам територій Донбасу бажання повернутися в склад України. За його словами, жителів окупованих...
“Більше ніяких черг”: українським автомобілістам змінять процедуру митного контролю
В Україні вирішили спростити процедуру проходження прикордонних і митних пунктів контролю, яка займає чимало часу у водіїв. Пов’язано це з низкою бюрократичних зволікань, які часто...