Вирок Зайцевій та Дронову викликає багато питань - адвокат

Автор: Олексій Скубій

У середу, 26 лютого, суд виніс вирок підозрюваним у скоєнні смертельної дорожньо-транспортної пригоди Олені Зайцевій та Геннадію Дронову, які отримали по "максимуму". В ексклюзивному коментарі Аutonews.ua адвокат Вадим Володарський зазначив, що, швидше за все, захист оскаржить вирок.

Вирок Зайцевій та Дронову викликає багато питань - адвокат - today.ua
Фото ГолосUA

За його словами, з професійної точки зору, вирок викликає багато питань. І, не виключено, що буде предметом розгляду різних судових інстанцій, можливо, навіть ЄСПЛ.

Адвокат зазначив, що з точки зору правової логіки вирок викликає подив і пояснення йому слід шукати в "іншій сфері".

Вадим Володарський підкреслив, що ст. 286, за якою судили обвинувачених, обов'язково передбачає таку форму вини, як "необережність". Тобто людина повинна мати можливість і обов'язок передбачати наслідки своїх дій. І якщо немає цієї форми вини – немає і складу даного злочину.

Популярні зараз

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Згідно обставин скоєння ДТП, яке сталося 18 жовтня 2017 року, можливі дві версії подій, зазначив адвокат.

"Або Зайцева "проскакувала" перехрестя "на давно почервонілий" сигнал світлофора. І тоді Дронов, рухаючись на дозволяючий сигнал, був у своєму праві. Або Зайцева під'їхала до перехрестя на сигнал світлофора, який змінявся, і проїжджала його відповідно до п. 8.11 ПДР. Тоді Дронов зобов'язаний був дати їй можливість закінчити проїзд перехрестя на підставі п. 16.5 ПДР", зазначив Вадим Володарський, підкресливши, що обидва варіанти одночасно не можуть відповідати дійсності.

В цій ситуації, яка призвела до зіткнення і загибелі людей, або один водій не мав права рухатися, або другий.

Крім того, згідно п. 1.4 ПДР, кожен учасник руху має право розраховувати на дотримання Правил іншими учасниками, тобто чужих порушень він передбачити не має. А якщо "не має і не може", тоді в його діях немає "необережності", а значить, і немає складу злочину, передбаченого ст. 286 КК, висловив свою точку зору адвокат.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, фігурантів смертельного ДТП на вулиці Сумській Олену Зайцеву і Геннадія Дронова засудили до 10 років позбавлення волі.

Крім того, їх зобов'язали виплатити майже 8 млн грн сім'ям загиблих і постраждалих в результаті аварії.