У понеділок, 1 липня, Комітет у закордонних справах Верховної Ради відмовився розглядати постанову про звільнення Павла Клімкіна з посади міністра закордонних справ, знявши це питання з порядку денного. Таким чином, відставка міністра знову переноситься. Про це заявив член комітету Володимир Ар'єв.
"Це питання за наполяганням деяких членів комітету буде знято з порядку денного. У зв'язку з останніми подіями члени комітету мають великий сумнів у тому, що це питання доцільно ставити зараз взагалі", – пояснив нардеп.
Голова комітету Ганна Гопко підкреслила, що розгляд подання на звільнення Клімкіна перенесли на 9 липня.
"Ми зараз прийняли рішення – у вівторок о 12:00 зібрати комітет, щоб схвалити проект постанови про звільнення Клімкіна. – Ред.)", – зазначила вона.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Вона також повідомила, що на засідання комітету буде запрошений Вадим Пристайко, кандидатуру якого на посаду голови МЗС пропонує парламенту президент України Володимир Зеленський.
Гопко прогнозує, що комітет підтримає звільнення Клімкіна і нарешті погодиться з кандидатурою президента на посаду міністра.
Заяву щодо своєї відставки міністр закордонних справ України Павло Клімкін написав ще 17 травня. Президент Володимир Зеленський 30 травня вніс у Верховну Раду подання про звільнення глави МЗС, але 6 червня депутати провалили голосування за відставку міністра.
Тоді прем'єр-міністр Володимир Гройсман порадив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну піти у відпустку на кілька місяців. За його словами, саме так можна вирішити проблему того, що парламент відмовляється звільнити Клімкіна з його посади.
Today.ua повідомляв, що Володимир Зеленський звинуватив МЗС і особисто Павла Клімкіна в тому, що міністерство не контактує з ним в питаннях міжнародної політики, зокрема, що стосується звільнення українських моряків. У відповідь на критику президента Клімкін заявив, що, на його думку, його відомство мало повноваження без погоджень з президентом направляти відповідь на російську ноту.