Зеленський звинуватив Клімкіна у зриві звільнення полонених моряків

Зеленський звинуватив Клімкіна у зриві звільнення полонених моряків - today.ua
Фото: УНІАН
Loading...

Президент України Володимир Зеленський звинуватив главу Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна у діях, які можуть зірвати процес звільнення українських моряків. Нагадаємо, отриманої Україною ноті МЗС РФ містилася цинічна вимога про надання Україною письмових гарантій участі України в продовження кримінального переслідування українських моряків. За словами президента Зеленського, з ним не погодили і зміст відповідної ноти.

"Я, президент України, в очі, нагадую всім, особливо пану Клімкіну, не бачив наш відповідь на ноту РФ. Пан Клімкін не вважає за потрібне обговорювати такі питання з президентом України. А це питання безпеки, питання життя наших громадян. Це пріоритет кожного президента. Подобається він комусь чи ні. Те, що мені кажуть помічники, дипломати, що такі дії можуть поставити під загрозу повернення наших моряків. Ми не розуміємо, і я зокрема, чому міністр, не порадившись зі мною, робить твердження як від держави, коли це компетенція президента. Хочу нагадати, що я несу особисту відповідальність за зовнішню політику за Конституцією України", — заявив глава держави.

У ситуації, що склалася, заявив Зеленський, МЗС має “направити ноту батькам моряків", в якій пояснити свої дії. Також президент України висловив переконання в тому, що позиція України на зовнішній арені стала б більше, якщо б Верховна Рада не заблокувала призначення міністром закордонних справ Вадима Пристайка.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін, коментуючи висунуті йому звинувачення президента України Володимира Зеленського, заявив, що МЗС України мав повноваження без погоджень з президентом направляти відповідь на російську ноту щодо суду над полоненими українськими моряками.

Клімкін також підкреслив, що українська нота фіксує лише міжнародно-правову позицію України, і не містить жодних політичних моментів" і принципово нових питань.

"Додаткового погодження в цьому контексті, оскільки МЗС уповноважений вести цю справу, і міжнародного трибуналу, і по іншим судам, нам не потрібно. І це наша позиція", — сказав Клімкін.

За словами міністра, в українській ноті міститься чітка вимога щодо виконання рішення міжнародного трибуналу по звільненню українських моряків.

“Волочкова відпочиває”: Регіна Тодоренко приголомшила ідеальним шпагатом
Телеведуча Регіна Тодоренко може похвалитися шикарною фігурою навіть після пологів. Тримати себе у формі зірці допомагає плавання і йога, про що вона неодноразово заявляла в...
“Подивіться, яке тіло!”: Наталія Могилевська показала свої сексуальні ніжки
Наталія Могилевська останнім часом проявляє себе дуже активно. І це українській співачці вдається просто чудово. Цього разу зірка підлила масла у вогонь новим провокаційним фото....
Кольоровий френч і “скляні нігті”: модні тренди зимового манікюру 2020
Щороку з’являються все нові кольори, матеріали та варіанти оформлення нігтів, тому напередодні нового року слід ознайомитися, який манікюр буде модним у найближчі 12 місяців. Мода...
Авокадо для схуднення: 2-денна дієта допоможе скинути 3 кг
Дієта з авокадо — приємний і ефективний спосіб схуднути за 2 дні на 3 кг. На думку дієтологів, з’ївши авокадо або салат з нього, можна...