Вчені з Гарвардського університету виявили, що цукровмісні напої збільшують ризик ранньої смерті від багатьох захворювань, в тому числі і деяких видів раку. Якщо пити два і більше підсолоджених напої на день, ймовірність передчасної смерті збільшується на 21%.
У дослідженні взяли участь 37 тисяч чоловіків і 80 тисяч жінок старше 30 років. Як виявилося, між споживанням штучно підсолоджених напоїв і ризиком передчасної смерті існує прямий зв'язок. За словами фахівців, на розвиток хвороб впливає цукор та цукрозамінники.
"Якщо порівняти групу людей, які п'ють менше одного солодкого напою в місяць, і тих, хто п'є від одного до чотирьох напоїв в місяць, ризик підвищується на 1%, у тих, хто п'є від двох до шести напоїв - на 6%, якщо пити солодкі напої кожен день - на 14%, більше одного напою в день – на 21%", – пояснив один з авторів дослідження Васанті Малік.
Отримані результати викликають особливе занепокоєння на фоні зростаючих темпів споживання безалкогольних напоїв у світі. За даними Euromonitor International, якщо п'ять років тому одна людина в середньому випивала 84,1 літри безалкогольних напоїв в рік, то в 2018 році світовий показник виріс до 91,9 літрів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Гарвардські вчені відзначають, що дієтичні напої наносять меншої шкоди здоров'ю, проте їх частка на ринку помітно зменшується - всього 3,1 літра на людину в рік.
Раніше повідомлялося, що вживання перед сном чаю, кави, кока-коли та інших напоїв, в яких міститься кофеїн, викликає безсоння.