З понеділка, 1 квітня, "доступні ліки", які перейшли "під патронат" до Національної служби здоров’я, стали ще доступніші, оскільки відтепер пацієнти їх отримуватимуть за електронними рецептами. Про це у своєму Фейсбук повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
За словами очільниці МОЗ, пацієнти більше не отримуватимуть папірців, які написані нерозбірливим почерком.
На мобільний пацієнта приходитиме СМС з номером рецепта та кодом підтвердження, який треба буде назвати в аптеці, що бере участь у програмі. За цим номером провізор знаходитиме рецепт — його лікар виписуватиме в електронній системі.
За потреби лікар може роздрукувати пацієнту консультаційний висновок з призначенням ліків, номером рецепту та кодом підтвердження.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Провізор пропонуватиме ліки відповідно до рецепта. Їх можна буде забрати безоплатно або доплатити невелику різницю.
Окрім того, пацієнтам, які беруть участь у програмі, вже не потрібно бути прив’язаним до конкретної аптеки, а ліки можна забрати у будь-якому закладі, що має договір з НСЗУ.
На даний час таких аптек налічується в Україні 5 041.
Але, як підкреслила Уляна Супрун, отримати електронний рецепт на ліки за програмою тепер можна тільки в сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у громадянина підписана декларація.
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік препаратів програми "Доступні ліки", у який увійшло 258 найменувань. 64 з них є безкоштовними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, який на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 гривні, найдорожчий – 898,22 гривні.