В Україні заборонили випускати “Цитрамон“

Автор: Лобанова Єлизавета

Верховний Суд заборонив харківській компанії виробляти аналгетичний та протизапальний лікарський препарат "Цитрамон-Здоров'я", таким чином задовольнивши позов ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця" (Київ) проти ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я" (Харків).

В Україні заборонили випускати “Цитрамон“ - today.ua

За словами адвоката, який представляв в суді інтереси компанії "Дарниця", упакування "Цитрамону" фабрики "Здоров'я" повторювало біло-зелену кольорову гаму препарату "Дарниці". До того ж, обидва препарати продавалися в однакових аптеках.

"Суд визнав недійсною держреєстрацію препарату "Цитрамон-Здоров'я". Це означає, що він вилучається з полиць, не допускається в аптечні мережі, неможливо його виробництво і експорт", - уточнив адвокат Олександр Мамуня.

За його словами, це судове рішення створює важливий для фармринку України прецедент.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

"Це справа унікальна у своєму роді: чи не перший прецедент, коли скасували рішення МОЗ про реєстрацію препарату на підставі знака для товарів і послуг. Це сигнал іноземним інвесторам, що в Україні через суди можна ефективно захищати права інтелектуальної власності. Вони досі не вірили, що в Україні це може працювати", - пояснив Мамуня.

За його словами, хоча "Дарниця" і є правовласником товарного знака "Цитрамон", вона не вступає у судові розбірки з усіма виробниками цього препарату.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"На ринку є цілий ряд "Цитрамонів". Деякі не становлять загрози для бізнес-інтересів "Дарниці": вони продаються в окремих областях, в місцевих аптеках, їх зовнішній вигляд відрізняється від тих ліків, що випускає "Дарниця", - пояснив він.

Раніше повідомлялося, що в Україні визнали небезпечними лікарські препарати для зниження високого кров'яного тиску і стенокардії, які містять завищені дози речовини ніфедипіну.