В Україні узаконили електронні поліси “автоцивілки“: що потрібно знати

В Україні нарешті узаконили електронні поліси "автоцивілки". Київський адвокат Марина Сидоренко повідомила, що Кабінет міністрів України вніс зміни до ПДР, які дозволяють водіям пред'являти співробітникам поліції поліс обов'язкового страхування в електронному вигляді.

В Україні узаконили електронні поліси “автоцивілки“: що потрібно знати - today.ua

Зокрема, постановою Кабінету міністрів № 258 пункт 2.1 Правил дорожнього руху доповнено вимогою про те, що при наявності електронного поліса ОСЦПВ водій може підтвердити його наявність співробітникові поліції на електронному або паперовому носії. Тобто показати поліцейському самостійно роздрукований поліс ОСЦПВ або візуалізувати його на екрані смартфона, планшета або ноутбука.

Адвокат Сидоренко попереджає автомобілістів про те, що співробітники патрульної поліції будуть перевіряти достовірність кожного електронного поліса в Єдиній централізованій базі даних щодо обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності, доступ до якої відкрило для МВС Моторно-транспортне страхове бюро України.

Правда, адвокат Марина Сидоренко каже, що електронні поліси ОСЦПВ не користуються популярністю у автовласників. Так, згідно з даними МТСБУ, станом на 1 березня 2019 року українські страховики уклали понад 230 тисяч електронних договорів ОСЦПВ на 165,3 мільйона гривень страхових премій.

До речі, оформити електронну "автоцивілку" можна не скрізь. Таку послугу можуть надавати лише 37 страхових компаній.

Адвокат Марина Сидоренко нагадала, за яких обставин автомобілісти не отримують компенсацію:

  • страховка не компенсуює збитки винуватцеві аварії;
  • ОСЦПВ не відшкодовує збитки, пов’язані із зносом транспорту;
  • страховка не компенсує пошкодження дорогого майна;
  • ОСЦПВ покриває збитки потерпілому на лімітовану суму;
  • страховка не покриває збитки при ДТП з одним учасником.