В Україні розробили електромагнітну зброю, яка виводитиме з ладу електроніку ворога

96
В Україні розробили електромагнітну зброю, яка виводитиме з ладу електроніку ворога - today.ua
Фото: UA.News

Підприємства українського оборонного комплексу розробили електромагнітну зброю, яка здатна виводити з ладу ворожу електроніку. Про це повідомляє прес-служба державного підприємства “Спецтехноекспорт”, що входить до складу “Укроборонпрому”.

Зазначається, що українські компанії уклали угоду з індійською компанією, що готова була вкласти кошти, адже проект є недешевим.

Відомо, що нова зброя працює за принципом електромагнітного випромінювання, яке виводить з ладу військову радіоелектронну апаратуру або створює серйозні перешкоди її роботі, вражає системи енергоживлення та системи передачі даних.

“Завдяки проведеній роботі, українські вчені та розробники отримали належний рівень фінансування … Також завдяки цьому проекту Україна приєдналася до закритого клубу держав, які працюють над створенням високоефективної електромагнітної зброї”, – розповів директор “Спецтехноекспорту” Владислав Бельбас.

Повідомляється, що ця зброя не є летальною і вона ніяк не може впливати на людей, проте здатна вивести з ладу будь-яку техніку або об’єкти інфраструктури, які оснащені електронними системами. Електромагнітні боєприпаси можуть бути розміщені як на ракетних, так і авіаційних носіях, включаючи безпілотні літальні апарати. Крім того, даний вид зброї може ефективно застосовуватися проти стратегічно важливих цілей противника, в тому числі командних і адміністративних центрів, вузлів зв’язку, електростанцій, об’єктів протиповітряної оборони тощо без ризику нанесення шкоди цивільному населенню.

Раніше повідомлялось, що у Харкові державне підприємство “Завод імені Малишева” почало серійне виробництво нових гусениць для бойових машин піхоти зі спеціальних сталей.

загрузка...