В Україні рекордно подорожчали огірки: у всьому винна погода

Вартість огірків в Україні в кінці серпня істотно злетіла, майже вдвічі. На оптовому ринку придбати сезонний овоч можна в середньому по 19,7 грн/кг, а на базарах і в магазинах огірки дешевше ніж за 23 грн /кг знайти складно.

В Україні рекордно подорожчали огірки: у всьому винна погода - today.ua

За перші п'ять місяців 2020 року в Україні збільшився імпорт помідорів і огірків. При цьому, томати на початку серпня подешевшали, в порівнянні з липнем, на 15%. Експерти називають однією з причин різкого стрибка цін на огірки - дуже суху і жарку погоду в Україні цього літа.

У той же час овочі "борщового набору", в порівнянні з літом 2019 року подешевшали. Так, картопля на ринках країни продають зараз не дорожче 16 грн/кг, що на 7% дешевше, ніж в минулому році. Цибуля знизилася у ціні на 33,2% - до 12,51 грн/кг. Буряк на українських прилавках коштує в середньому 7 грн /кг, що в 2,6 рази дешевше, ніж рік тому. Морква подешевшала на 39,3% і коштує до 12,53 грн/кг. Капуста ж продається по 8,04 грн /кг, що на 17,4% дешевше, ніж минулого літа. В Україні рекордно подорожчали огірки: у всьому винна погода Варто зазначити, що ціна на овочі та фрукти в магазинах і супермаркетах вище, ніж на ринках, хоча останнім часом тенденція змінюється, і в магазині сезонні овочі можуть бути навіть дешевше.

Раніше повідомлялося, що з початку 2020 року в Україні скоротилося виробництво молока і яєць.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua