В Україні назріває дефіцит молока та яєць: що відомо

У цьому році в Україні скоротилося виробництво молока і яєць - двох стратегічних для українців продуктів. За інформацією Держстату, в січні-липні 2020 року в Україні виробили 5,53 млн тонн молока, що на 3,9% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

В Україні назріває дефіцит молока та яєць: що відомо - today.ua

Крім того, підприємства скоротили виробництво молока на 1,1%, а часті підприємці - на 5,1%.

Схожа тенденція стосується і яєць. За останні сім місяців виробництво яєць зменшилось на 1,2% - до 10,091 млрд штук, як на виробничому, так і в приватному секторі.

Що стосується збільшення виробництва, то кількість м'яса зросло за цей же період на 0,3% - до 1,89 млн т. При цьому населення не стало більше розводити корів і свиней.

Ціни на молоко в Україні в липні знизилися з 56,4 тис. За тону до 55,4 тис. За тону. У той же час експерти відзначають, що українцям варто підготуватися до суттєвого подорожчання картоплі до кінця серпня.

Варто зазначити, що з початку 2020 року в Україні немислимо подорожчали яблука та моркву. Ціни на сезонні ягоди і фрукти теж зашкалюють. У результаті, склалася дивна ситуація, коли зібрані в Україні фрукти коштують набагато дорожче, ніж банани, які везуть з іншого материка.

Не піднялися у ціні сезонні овочі - морква, капуста і буряк. У цьому році на основні компоненти "борщового набору" урожай видався непоганим. Восени на ці позиції експерти подорожчання не прогнозують.

Раніше повідомлялося, що ціни на малину цього літа залишаються катастрофічно високими, незважаючи на те, що якість ягід залишає бажати кращого.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua