Коли в Україні подешевшає малина: ціни на ягоди зашкалюють в розпал сезону

На ринках і в магазинах України ціни на малину залишаються високими навіть під час піку зборів врожаю. Аналітики перерахували причини дорожнечі ягід і розповіли, чи подешевшає малина найближчим часом?

Коли в Україні подешевшає малина: ціни на ягоди зашкалюють в розпал сезону - today.ua

Оптові ціни на малину в Україні в розпал сезону залишаються катастрофічно високими. Вартість ягід досягає 75 гривень за кілограм. Для прикладу, в аналогічний період в 2019-му році ціна на малину була в межах 35 гривень за кілограм. Йдеться про оптові ціни, споживачі змушені сьогодні платити за кілограм малини близько 100 гривень і більше.

Причин дорожнечі малини в Україні склалося кілька. Перш за все, це, звичайно ж, загальна неврожайність на ягоди та фрукти в цілому по країні. Це збільшує попит і на малину в тому числі. Коли в Україні подешевшає малина: ціни на ягоди зашкалюють в розпал сезону Холодна весна і дощове літо зрушило терміни дозрівання малини. Якість ягід теж залишає бажати кращого. Далеко не всі виробники можуть похвалитися хорошим урожаєм якісної соковитої малини.

Підприємства, що спеціалізуються на заморожуванні продукції, в останні роки значно збільшили потужності. Зростаючий попит з боку заморозників, звичайно ж, не може не позначатися на цінах.

Нагадаємо, раніше ринкові аналітики розповіли, що в Україні до кінця серпня зміняться ціни на всі види овочів і фруктів. Що викличе прогнозовані зміни?