Канцлер Німеччини Ангела Меркель дає неправильні сигнали, підтримуючи будівництво "Північного потоку-2". Про це заявив представник Бундестагу Джем Оздемір на Мюнхенській конференції з питань безпеки.
За його словами, зважаючи на агресивну поведінку Путіна, федеральний уряд мав би йти на більш жорсткі кроки. В інакшому випадку, Німеччина стане більш вразливою до тиску Путіна, а життя в Україні не полегшиться. Прагнення Меркель довести до завершення питання газопроводу політик вважає "неправильним".
"З одного боку, це толерантно по відношенню до України, з іншого – це не дуже дружньо щодо Польщі, балтійських країн", – сказав Джем Оздемір.
Політик переконаний, що різку позицію Берліна мали б зрозуміти у Москві. Він вважає, що після агресії Росії у Керченській протоці та на Сході України загалом канцлер мала змогу зробити висновки і сказати: "Достатньо, цього досить", але вона цього не зробила.
"Коли "Північний потік-2" побудують, буде занадто пізно щось робити та вимагати, в тому числи збереження ролі України як транзитера газу. Треба зараз шукати можливості, якщо ще є такий шанс, "вийти з проекту. З "Північним потоком-2", на жаль, ми будемо ще на крок залежнішими та вразливішими для тиску Путіна", - зазначив він.
Нагадаємо, у Євросоюзі досягли компромісу в суперечці щодо поправок до європейської Газової директиви, які в тому числі стосуються "Північного потоку-2". При цьому, Німеччині дозволили робити винятки з правил ЄС після попереднього схвалення їх Єврокомісією.
В Україні погодили поправки Євросоюзу до Газової директиви, зазначивши, що нові зміни повністю відповідають вимогам української сторони.
Раніше заступник міністра закордонних справ Росії Олександр Панкін заявив, що якщо ЄС буде перешкоджати реалізації проекту "Північний потік – 2", тоді у Європи виникнуть газові проблеми.