Today.ua

Уляна Супрун розповіла про переваги інтервального голодування

Практика голодування, завдяки якому організм очищається від шлаків, та яка здобула наукове підтвердження та Нобелівську премію з медицини, може бути корисною не лише протягом одного дня на рік, під час посту. Про це у Фейсбуці повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, білки, які неправильно “згорнуті”, старі органели, віруси та бактерії, які могли поглинути клітини імунної системи, потрапляють в лізосоми і піддаються знищенню. Цей процес називається автофагія — тобто "самопоїдання".

Автофагія відбувається в тілі постійно, але мляво, й активує її низка чинників, з-поміж яких — голодування, обмеження калорій та фізичні навантаження.

Окрім того, автофагія та голод, який її запускає, виявилися ефективними в полегшенні хвороб, пов’язаних із запаленням, серцево-судинних, нейродегенеративних і метаболічних хвороб, ожиріння та раку, сповільнення старіння та подовження тривалості життя.

Автофагія допомагає знищувати мієлоїдні бляшки в нейронах при хворобі Альцгеймера. Періоди голодування допомагають нормалізувати вагу та баланс холестерину.

Обмеження калорій — це модна та науково обґрунтована дієта. Для найкращого запуску автофагії голодування має тривати впродовж 18-24 годин. Тобто для “очищення клітин від шлаків” слід робити розвантажувальний день або пропускати вечерю і сніданок.

Можна їсти лише в певний період дня: наприклад, з 11 години до 18-ої. Іншими шляхами “обмеження калорій” є підхід, коли людина харчується як завжди, але влаштовує дні дуже обмеженого споживання їжі. Популярний варіант 5 х 2, коли людина п'ять днів харчується звичайно, і два дні споживає не більше ніж 500-600 ккал.

Уляна Супрун наголосила, що існують і протипоказання до інтервального голодування. Голодувати і тренуватися одночасно не варто. Можливе запаморочення та дуже низька ефективність тренувань. Особливо це стосується бігу чи плавання.

Також несумісні з голодуванням діабет 1 та 2 типу, адже введення інсуліну на тлі голоду може критично знизити рівень цукру в крові.

Вагітним жінкам також не варто голодувати, а дотримуватися повноцінного, хоч і не надмірного, харчування.

Раніше вчені з Каліфорнійського університету розповіли про головну помилку всіх людей, що худнуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ