Дефіцит Пенсійного фонду України у 2020 році збільшиться на десятки мільярдів гривень. Якщо Кабмін не впорається з цією проблемою, то українцям доведеться підвищити пенсійний вік. Про це заявив ексміністр соціальної політики України Андрій Рева.
На його думку, уряд мусить стимулювати підвищення зарплат, щоб Пенсійний фонд наповнювався за рахунок зростання податкових надходжень.
Рева розповів, як росли доходи Пенсійного фонду минулих років завдяки збільшенню мінімальної зарплати:
"У 2016 році власні надходження 112 млрд грн, 145 млрд грн – дотації. У 2019 році – 230 млрд грн власні надходження і 175 млрд грн дотації. Вдвічі!. Що ми бачимо наступного року? Запланована дотація розміром 172,5 млрд грн. Це менше, ніж цього року Пенсійний фонд отримав. Водночас з 1 січня треба індексувати пенсії військовим. З 1 березня необхідно піднімати пенсії відповідно до закону – 50% зростання інфляції плюс 50% зростання середньої зарплати – це мінімум на 15% має бути. А дотацію зменшують", – підкреслив він.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За словами колишнього глави Мінсоцполітики, ключовим питанням залишається мінімальна зарплата. Якщо у 2020 році прогнозується її зростання на 10%, це означає, що в бюджеті Пенсійного фонду буде дірка щонайменше 20 млрд грн. За його словами, чистий дефіцит Пенсійного фонду в 2019 році становить 30 млрд грн.
"Завтра, якщо Мінфін і надалі проводитиме таку саму фінансову політику щодо Пенсійного фонду, вони знову поставлять питання про підвищення пенсійного віку. І це при тому (про що ми казали, коли проводили пенсійну реформу), що жодної потреби протягом найближчих 10 років у цьому немає. Але в мене складається враження, що хтось хоче повернутися до цього питання. Це як підприємство – банкрутують, аби хтось його прибрав до рук", – переконаний ексміністр.
Раніше повідомлялося, що українцям підвищили вимоги до наявності мінімального трудового стажу. Тепер, щоб вийти на заслужену пенсію, потрібно відпрацювати не менше 26 років.