Українцям підвищили трудовий стаж: хто залишиться без пенсії

Автор: Лобанова Єлизавета

З жовтня в Україні підвищили вимоги до наявності мінімального трудового стажу. Тепер, щоб вийти на заслужену пенсію, потрібно відпрацювати не менше 26 років. Тим громадянам, кому не вистачає стажу, будуть платити мінімалку. Про це повідомила заступник начальника Головного управління пенсійного фонду в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук.

Українцям підвищили трудовий стаж: хто залишиться без пенсії  - today.ua

Відтепер вимоги до наявності стажу будуть підвищуватися щорічно — до тих пір, поки у всіх, хто виходить на пенсію, він не досягне 35 років. Виключення робляться тільки для тих громадян, хто працював у шкідливих умовах.

Законодавством також передбачено призначення пенсій в 63 роки, але при наявності меншої кількості страхового стажу. На сьогоднішній день право на призначення пенсій у 63 роки мають ті особи, у яких стаж становить менше 26 років, від 16 до 26 років.

Для того, щоб отримувати виплати і підтвердити свій пенсійний стаж, пенсіонеру знадобиться: трудова книжка (а на підставі її записів та інших документів — довідки підприємств, установ і організацій), а також відомості з держархівів.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також важливо пам'ятати, що згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" без сплати внесків у Пенсійний фонд в страховий стаж пенсіонера зараховується:

  • строкова служба в армії, догляд за дитиною-інвалідом, військова (не термінова) служба, відпустка по вагітності і пологах;
  • відпустка по догляду за дитиною до 3 років, термінова альтернативна (не військова) служба, перебування на фронті або участь у бойових діях;
  • інвалідність через нещасний випадок на виробництві або профзахворювання;
  • виконання обов'язків батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу;
  • термін отримання матеріальної допомоги на професійну підготовку/перепідготовку та підвищення кваліфікації, а також період отримання допомоги по безробіттю.

Нагадаємо, достроково вийти на пенсію в Україні можуть матері дітей з інвалідністю, які виховували їх до шести років, за наявності не менше 15 років страхового стажу.