Українцям робитимуть безкоштовні щеплення у приватних клініках: усі подробиці

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці зможуть безкоштовно робити будь-які щеплення у приватних клініках, пологових будинках, а також у лікарів-підприємців, які уклали договори з Національною службою охорони здоров'я. Про це повідомили у прес-службі МОЗ.

Українцям робитимуть безкоштовні щеплення у приватних клініках: усі подробиці - today.ua

Безкоштовні вакцини, закуплені за кошти держбюджету, надійдуть до медичних закладів на початку червня. Отримати їх зможуть усі громадяни згідно з Календарем щеплень. Для цього необхідно укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Для вакцинування у приватних пологових будинках декларація не потрібна.

Таким чином, розподіл вакцини, яку закуповує держава, відбуватиметься за принципом "за дитиною", а не "за закладом", як це було досі.

Приватні пологові будинки та неонатальні центри одержать вакцину БЦЖ і для профілактики гепатиту B.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

Українцям робитимуть безкоштовні щеплення у приватних клініках: усі подробиці

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, 2 квітня 2018 року в Україні стартувала медична реформа. В медустановах, які приєдналися до реформи, українці почали укладати декларації з сімейними лікарями. З 1 квітня 2019 року МОЗ припинило фінансувати частину пацієнтів, які не підписали декларацію з лікарем. Укласти декларацію зі своїм сімейним лікарем можна у необмежений термін. Так само у будь-який час можна змінити сімейного лікаря і підписати декларацію із іншим спеціалістом.

Раніше в МОЗ назвали причину відсутності у поліклініках вакцин проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку. Заборона на проведення цих щеплень спричинила збільшення загрози відмов громадян від вакцинації.