Українці будуть платити 400-450 грн на місяць за страхову медицину

Українці будуть платити 400-450 грн на місяць за страхову медицину - today.ua
Фото:inlviv.in.ua
Loading...

Кожен працюючий українець сьогодні витрачає на медичні послуги в середньому 13,7 тис. грн на рік або 1,14 тис. грн на місяць. Про це заявив народний депутат, член комітету ВР з питань бюджету Валерій Дубіль.

За словами нардепа, кошти, які громадяни платять за медичні послуги витрачаються неефективно. Лікарям вигідно отримати з пацієнта якомога більше грошей, призначити дорогі і не завжди потрібні обстеження та ліки.

“За висновком ВООЗ, якщо рівень витрат громадян на охорону здоров’я з власної кишені перевищує 10% рівня доходів домогосподарств (за вирахуванням потреб на існування), то такі витрати є катастрофічними. Якщо частка витрат домогосподарств у загальному обсязі фінансування охорони здоров’я перевищує 40%, то система охорони здоров’я вважається критично неефективною. Виходить, що через податки такий українець забезпечує медичну галузь на 40%, а безпосередньо з власної кишені, аж на 60%. А це – набагато більше 10%, і навіть на 40%”, – зазначає Дубіль.

На його думку, ситуацію можна вирішити шляхом прийняття законопроекту про обов’язкове медичне страхування, який захищатиме пацієнта від зайвих витрат. Страхова компанія буде оплачувати тільки ті препарати та медичні послуги, які реально необхідні пацієнту для його лікування.

“Тоді як зараз в середньому пацієнт витрачає 1,14 тис. грн на місяць, страховий платіж складе від цієї суми близько 40%, а це приблизно 400-450 грн. Тобто, пацієнт залишається у виграші. Тільки така схема зможе і підвищити ефективність системи охорони здоров’я і знизити фінансове навантаження на кишеню кожного працюючого жителя нашої країни”, – розповів депутат.

Крім того, за його словами, обов’язкове страхування дозволить знизити і спрогнозувати критичні витрати на медицину при важких захворюваннях.

Нагадаємо, за останній тиждень на кір в Україні захворіли 2 384 людини.

Раніше повідомлялося, що народні депутати не підтримали законопроект про сімейну медицину.

Без єдиної проби: як Дар’я Петрожицька потрапила до серіалу “Папік”
“Папік” – новий серіал, який здійняв просто бум за переглядами на каналі “1 + 1”. Головну роль у популярному ситкомі зіграла Дар’я Петрожицька. Що ж...
Гороскоп на 9 грудня від Павла Глоби: Дівам потрібно відпустити тривогу, а Рибам – подбати про здоров’я
Понеділок чудово підходить для прояву вашої особистості. Не стримуйте себе – покажіть все, на що здатні. Для деяких представників знаку Зодіаку вечір буде незабутнім і...
Актриса серіалу “Свати” привела у захват шанувальників
Нова фотографія Анни Кошмал привела у захват фанатів, а недоброзичливців змусила зайвий раз позаздрити. 25-річна актриса серіалу “Свати” показала відверте фото. У даний час за...
Тариф Київстар за 125 грн: що з ним не так?
Київстар запустив новорічну акцію, яка діє по 14 січня 2020 року. У новий тарифний план за 125 гривень один з найпопулярніших в Україні операторів мобільного...