Українці будуть платити 400-450 грн на місяць за страхову медицину

Автор: Лобанова Єлизавета

Кожен працюючий українець сьогодні витрачає на медичні послуги в середньому 13,7 тис. грн на рік або 1,14 тис. грн на місяць. Про це заявив народний депутат, член комітету ВР з питань бюджету Валерій Дубіль.

Українці будуть платити 400-450 грн на місяць за страхову медицину - today.ua
Фото:inlviv.in.ua

За словами нардепа, кошти, які громадяни платять за медичні послуги витрачаються неефективно. Лікарям вигідно отримати з пацієнта якомога більше грошей, призначити дорогі і не завжди потрібні обстеження та ліки.

"За висновком ВООЗ, якщо рівень витрат громадян на охорону здоров'я з власної кишені перевищує 10% рівня доходів домогосподарств (за вирахуванням потреб на існування), то такі витрати є катастрофічними. Якщо частка витрат домогосподарств у загальному обсязі фінансування охорони здоров'я перевищує 40%, то система охорони здоров'я вважається критично неефективною. Виходить, що через податки такий українець забезпечує медичну галузь на 40%, а безпосередньо з власної кишені, аж на 60%. А це - набагато більше 10%, і навіть на 40%", - зазначає Дубіль.

На його думку, ситуацію можна вирішити шляхом прийняття законопроекту про обов'язкове медичне страхування, який захищатиме пацієнта від зайвих витрат. Страхова компанія буде оплачувати тільки ті препарати та медичні послуги, які реально необхідні пацієнту для його лікування.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

"Тоді як зараз в середньому пацієнт витрачає 1,14 тис. грн на місяць, страховий платіж складе від цієї суми близько 40%, а це приблизно 400-450 грн. Тобто, пацієнт залишається у виграші. Тільки така схема зможе і підвищити ефективність системи охорони здоров'я і знизити фінансове навантаження на кишеню кожного працюючого жителя нашої країни", - розповів депутат.

Крім того, за його словами, обов'язкове страхування дозволить знизити і спрогнозувати критичні витрати на медицину при важких захворюваннях.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, за останній тиждень на кір в Україні захворіли 2 384 людини.

Раніше повідомлялося, що народні депутати не підтримали законопроект про сімейну медицину.