Депутати не підтримали законопроект про сімейну медицину

149
Депутати не підтримали законопроект про сімейну медицину - today.ua
Фото:asn.in.ua

Сьогодні, 8 листопада, Верховна Рада відхилила законопроект №6634 “Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини” та відправила його на доопрацювання. За законопроект проголосували лише 165 з 337 зареєстрованих депутатів.

У пояснювальній записці до проекту закону зазначено, що мережа закладів первинної медичної допомоги досі не сформована належним чином і не забезпечує потреб населення на якісну і доступну медичну допомогу.

Заступник голови комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко зазначила, що законопроект повинен був зберегти фельдшерсько-акушерські пункти в селах, забезпечивши сільське населення належним доступом до медичних послуг. Також відправлений на доопрацювання документ гарантує громадянам безоплатне надання первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини у державних та комунальних закладах охорони здоров`я, з якими головний розпорядник бюджетних коштів уклав договір про медичне обслуговування населення.

Фінансування первинної медичної допомоги здійснюється за рахунок державного бюджету України та місцевих бюджетів, фондів медичного та соціального страхування, благодійних фондів та інших коштів фізичних та юридичних осіб. Підготовка спеціалістів первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини за кошти державного бюджету України здійснюється за державним замовленням.

Нагадаємо, з 1 квітня 2018 року майже двадцять мільйонів українців підписали декларації з сімейними лікарями.

Раніше повідомлялося, що в 2019 році Уряд планує запустити пілотний проект із реформування системи екстреної медичної допомоги. 

загрузка...