Київська поліція розпочала полювання на призовників

Автор: Олексій Скубій

У Києві поліція розпочала облави на призовників, зупиняючи на вулицях "підозрілих" юнаків під різними приводами, відвозячи потенційних вояків спочатку до військкомату, а потім на розподільний пункт. Наразі у такому пункті в Дарницькому району столиці перебуває близько ста молодиків, які утримуються у нелюдських умовах.

Київська поліція розпочала полювання на призовників - today.ua
Фото: ГолосUA

За словами адвоката Олександра Щербини, двох його підзахисних затримали на зупинці громадського транспорту. До одного з них підійшли правоохоронці, повідомивши, що хлопець схожий на людину, яка вживає наркотичні речовини, тому вони мають провести поверхневий огляд. Потім юнака посадили в машину і відвезли до військкомату, а у подальшому вже на розподільний пункт.

Один із затриманих Луганської області, другий - із Кам'янського, де, власне, вони й стоять на обліку. До адвоката звернулися батьки хлопців, й на засіданні суду суддя ухвалив рішення доправити затриманих на засідання, бо військкомат їх не випускає.

У Київському військкоматі повідомили, що надали правоохоронцям список майже на 30 тисяч "уклонистів", які не з'явилися у військкомати за повістками.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Оскільки за це передбачена кримінальна відповідальність, поліція може перевірити, наявність громадянина, який потрапив у їхнє поле зору, у цьому списку та відправити до районного комісаріату.

Утім, поліція запевняє, що зазначеного списку у них немає. Натомість затримати людину у такому випадку можна лише якщо проти нього вже порушене провадження, і він перебуває у розшуку.

Адвокат зазначає, що відкрити справу за ухилення від служби і оголосити у розшук людину досить складно. Спочатку військкомат має звернутися до слідчого судді, надати корінці від повісток, які були особисто вручені призовнику. Лише вони доводять, що людина ухилялася від призову. Лише тоді суддя може прийняти рішення про оголошення людини у розшук.

Навіть якщо призовника схопили на вулиці, суд зобов'язаний обрати йому запобіжний захід, а також має розпочатися слідство. І у будь-якому випадку ніхто не має право везти силомиць юнака на пункт збору.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Юрист порадив у подібному випадку вимагати скласти протокол на місці та не погоджуватися їхати до відділку. Також потрібно вимагати адвоката, якого зобов'язані безкоштовно надати одразу.

Як раніше повідомляв Today.ua, з квітня по червень до ЗСУ та інших військових формувань для проходження строкової військової служби буде залучено 18 752 осіб. Зокрема до Збройних сил відправлять 9 тис. громадян, до Нацгвардії – 5 152 осіб, а до Державної прикордонної служби – 4 тис. осіб.