У ЦВК зазначили, що кандидат у президенти України не зобов’язаний добре володіти українською мовою

558
У ЦВК зазначили, що кандидат у президенти України не зобов'язаний добре володіти українською мовою - today.ua

У п’ятницю, 5 квітня, заступник голови Центральної виборчої комісії України Євген Радченко на брифінгу заявив, що кандидат у президенти України не зобов’язаний добре володіти українською мовою. У ЦВК зазначили, що діючий Закон України «Про вибори президента» не обумовлює необхідний рівень володіння українською мовою кандидатами на пост президента, хоча і вказує на необхідність володіння державною мовою.

Також у ЦВК нагадали, що законодавством не передбачено будь-яких іспитів чи інших процедур для визначення того, чи володіє кандидат державною мовою «належним чином», «добре» або «вільно».

«Законом не передбачено, що кандидат має „добре“ володіти українською мовою. Конституція передбачає обов’язкове володіння», — заявив заступник голови ЦВК Євген Радченко на брифінгу.

За словами Радченка, документи, які подавали всі кандидати для своєї реєстрації на виборах президента, були викладені державною, українською мовою. ЦВК приймала це до уваги.

Нагадаємо, український боксер, екс-чемпіон світу Володимир Кличко виступив з пропозицією до кандидатів на пост президента України Зеленському і Порошенко пройти тест у Всесвітньому антидопінговому агентстві (World Anti-Doping Agency, WADA).

загрузка...