У “Нафтогазі“ заявили, що Європа може повністю відмовитися від газу

Автор: Лобанова Єлизавета

Європа у найближчі 10 років може повністю відмовитися від використання газу. Про це заявив комерційний директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

У “Нафтогазі“ заявили, що Європа може повністю відмовитися від газу  - today.ua

Таке рішення, за словами Вітренка, у Європі дійсно можуть ухвалити для того, аби показати своє лідерство у сфері скорочення викидів парникових газів в атмосферу.

"Один із сценаріїв, який наразі серйозно розглядає Єврокомісія, передбачає, що Європа у найближчий час – а для газової індустрії 10 років це найближчий час – повністю відмовиться від споживання природнього газу. Це те, що вони реально озвучували", – заявив Вітренко.

Він додав, що для домогосподарств та промисловості, яка залежить від споживання газу, перехід на інші джерела енергії може зайняти більше часу.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Однак директор "Нафтогазу" зазначив, що українська сторона не очікує досягнення якихось серйозних домовленостей щодо майбутнього контракту за підсумками тристоронніх переговорів щодо транзиту російського газу, адже експертні зустрічі, на яких мали обговорити технічні аспекти нового контракту про транзит, Росія проігнорувала.

Як відомо,  21 січня у Брюсселі розпочався другий раунд газових перемовин у тристоронньому форматі – Україна, Росія та Євросоюз. Представники трьох країн обговорюватимуть питання продовження транспортування російського газу через Україну до ЄС з наступного року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше у "Нафтогазі" підрахували, що за 10 років від дня підписання газових контрактів Юлією Тимошенко і Володимиром Путіним збитки України перевищили 32 млрд доларів. 

Today.ua повідомляв, що Чехія виступає за збереження транзиту російського газу через Україну та Польщу.