У Кремлі намагаються роздобути дані з реєстру виборців України, – глава Кіберполіції

1406
У Кремлі намагаються роздобути дані з реєстру виборців України, - глава Кіберполіції - today.ua
Фото: zn.ua

Керівник Кіберполіції Сергій Демедюк заявив, що в Кремлі намагаються роздобути дані з реєстру виборців України.

– Останнім часом зазнали системних атаках всі центральні органи виконавчої влади, в тому числі і ті, що знаходяться під захистом Держспецзв’язку, – сказав Демедюк. – Мета – проникнути в їх мережу. Однак успішних атак ми не виявили… Ми фіксуємо на закритих форумах багато замовлень на здобуття актуальних баз даних, в тому числі і бази даних наших виборців, але поки що не володіємо інформацією про те, що хтось із замовників отримав бажане. Нещодавно ми допомагали відбитися від атак Міністерству агрополітики та Мін’юсту.

За словами глава Кіберполіції Сергія Демедюка, російські хакери активізувалися напередодні виборів в Україні.

– За нашими спостереженнями, хакерські угрупування, зокрема такі як Fancy Bear, The Shadow Brokers і інші, що мають відношення до Росії, напередодні виборів активізувалися в нашому кіберпросторі, – говорить Сергій Демидюк. – Все частіше ми фіксуємо масове поширення модифікованого шкідливого програмного забезпечення, яке вони вже використовували під час атак на об’єкти критичної інфраструктури, а також нового, з яким раніше ми не стикалися. Це вказує на те, що вони намагаються будь-яким способом отримати доступ до мереж державних органів.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України виділило експертів з кіберполіції для роботи над попередженням можливих атак, які можуть вплинути на президентські вибори.

Раніше у Службі зовнішньої розвідки заявили, що Росія додатково виділила своїм спецслужбам 350 мільйонів доларів для реалізації підривної діяльності на виборах в Україні у 2019 році.

загрузка...