У Києві презентували факсимільне видання Бучацького Євангелія, написаного церковнослов'янською мовою на пергаменті (на аркушах з недублени шкури. - Авт.) в кінці XII століття на Волині.
Відомо, що разом з факсиміле цього безцінного манускрипту представлений також його переклад на сучасну українську мову.
Оригінал 800-річної книги зберігається у Львові.
Директор видавництва "Дніпро" Олександр Кудрявцев повідомив, що факсимільне видання надруковано накладом 1000 примірників на вітчизняному крейдованому папері.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Книги розподілять між бібліотеками та церквами всіх конфесій, окрім колишнього Московського патріархату.
Собівартість одного примірника - понад 500 гривень.
Автор передмови до факсимільного видання, доктор богословських наук, академік Дмитро Степовик розповів, що "Бучацьке Євангеліє" - незвичайне. Цей різновид євангелія називається грецьким словом "апракос" і являє собою збірник цитат на кожен з 365 днів року. Кожна з цитат відповідає тому чи іншому церковному святу, що відзначається в конкретний день року. На жаль, книга дійшла до нас у неповному вигляді. Рукопис вражає багатством ілюстрацій - в ній 210 кольорових орнаментів.
У 1888 році цю давню книгу показали на виставці у Львові. Так вона потрапила в поле зору керівництва церкви, прийняв рішення передати євангеліє в бібліотеку митрополита Андрея Шептицького. Зараз книга зберігається у львівському Музеї українського мистецтва.
Академік Дмитро Степовик додав, що хоча Бучацьке Євангеліє написано церковнослов'янською мовою, в тексті зустрічається велика кількість українських слів, а також церковнослов'янських слів з українськими закінченнями. Це чітко вказує на те, хто були переписувачі, які створили цю книгу. До речі, староукраїнська школа каліграфії помітно відрізняється від болгарської, сербської, чорногорської та інших.
Нагадємо, в Україну заборонили ввозити дитячі книги і детективи російських письменників.
Раніше Держкомтелерадіо заборонив ввозити в Україну книжки російських видавництв "Арій" і "Якабу Трейд".