Борщ - це традиційна українська страва, тому наші господині просто зобов'язані вміти готувати цю смачну та поживну страву. Варіацій рецептів борщу сьогодні можна знайти безліч - від доволі калорійних до пісних. До того ж, рецепти можуть значно різнитись в залежності від території України. Наприклад, у західних регіонах до борщу часто додають гриби, а на сході - нашинковане варене яйце.
Однак є певні секрети приготування борщу, які будуть актуальними для будь-якого рецепту.
Шеф-кухар Антон Самойлов наголосив, що українські господині доволі часто роблять одну й ту саму помилку під час приготування борщу - додають зажарку. Кухар переконаний, що через це страва стає надто жирною, що псує її смак.
"Для приготування супу найчастіше використовують м'ясний бульйон, в який потім додають овочеву піджарку і т. д. І тут варто пригальмувати: піджарка - овочевий аналог м'яса, тобто використовується для створення жирного наваристого бульйону. Невеликий мікс з моркви і буряка ще можна приготувати за стандартним рецептом, але якщо зробити багату піджарку, а потім додати її в не менш багатий м'ясний бульйон - вийде катастрофа. Для наочності просто уявіть, що ви вирішили підсмажити сало, і для цього змастили сковороду олією", - зазначив Самойлов.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Кухар наголосив, що зіпсований борщ вже не врятують жодні приправи, соуси і заправки. А якщо ця піджарка ще й злегка пригоріла, і без того жирний суп буде до того ж віддавати кислинкою, і його сміливо можна буде викинути, тому що таку страву вже точно не врятуєш.
Для борщу, який готується на м'ясному бульйоні, кухар радить не смажити буряк, моркву та цибулю, а тушкувати ці інгредієнти без додавання олії, або ж взагалі висипати одразу в бульон.
Традиційну зажарку Самойлов рекомендує використовувати тільки для овочевих перших страв.
Нагадаємо, раніше ми розповіли рецепт лінивих пельменів нашвидкуруч.