ЦВК збільшила кількість бюлетенів на вибори: названо причини

852
ЦВК збільшила кількість бюлетенів на вибори: названо причини - today.ua

Центральна виборча комісія (ЦВК) збільшила кількість бюлетенів для першого туру президентських виборів на 260 тисяч штук. Зокрема, згідно з даними системи ProZorro, у договорі з поліграфкомбінатом “Україна” зазначено замовлення до друку 60,36 млн бюлетенів, що спочатку розподілялися порівну – по 30,18 мільйона на кожен тур. Проте 12 березня ЦВК перенесла 263 тис. бюлетенів з другого на перший тур. Причини такого рішення пояснив заступник голови ЦВК Євген Радченко.

За його словами, до факторів, які зумовлюють збільшення кількості бюлетенів, належать:

  • Указ президента, яким визначено перелік міст, сіл та селищ у Донецькій та Луганській областях.
  • Створені на тимчасовій основі спеціальні виборчі дільниці, до їхніх списків включать близько 23,5 тисячі людей.
  • Ще один фактор – кількість членів ЦВК у спеціальних виборчих дільницях. На момент переговорів з поліграфкомбінатом “Україна” ніхто не міг знати кількість цих членів ЦВК, тому записали близько 40 тисяч.
  • Є кількість виборців, які перебуватимуть у стаціонарних закладах охорони здоров’я. На них передбачено 227 тисяч бюлетенів.
  • Також є мешканці окупованих територій (де вибори не проводитимуться), які поміняли місце голосування без зміни виборчої адреси. Їх уже 33 тисячі, однак очікується збільшення.
  • Крім того, ЦВК утворила виборчі дільниці для військових, які виконують свої завдання у зоні операції Об’єднаних сил. Їх близько 47 тисяч.

Заступник глави ЦВК додав, що публікація на сайті ProZorro замовлення на 60 млн бюлетенів викликала зайвий ажіотаж, так як Центрвиборчком замовив бюлетені на два тури.

Нагадаємо, за селфі з бюлетенем на виборчій дільниці громадянам загрожує покарання до трьох років обмеження волі.

Яу повідомлялося, на друк виборчих бюлетенів ЦВК витратить 166 млн гривень.

загрузка...