За селфі з бюлетенем виборцю світить три роки, – МВС

4298
За селфі з бюлетенем виборцю світить три роки, - МВС - today.ua
Loading...

У день виборів президента, які відбудуться в неділю, 31 березня, громадянин України, перебуваючи на виборчій дільниці, не має права робити т.зв. “селфі” або ж фотографувати свій бюлетень, на якому стоїть відмітка за кандидата. За інформацією радника глави МВС Івана Варченка, подібні дії загрожують обмеженням свободи, оскільки тепер “фотозвіт” з кабінки для голосування підпадає під статтю про підкуп виборців.

За словами радника Арсена Авакова, згідно з практикою проведення минулих виборчих кампаній, громадянин, який продав свій голос і зробив відповідний доказ на телефон, отримував за це грошову винагороду.

Тепер же виборця, який сфотографував свій бюлетень або ж просто продемонстрував його комусь на ділянці, можуть покарати трьома роками обмеження волі.

Аналогічні дії членом виборчої комісії або спостерігачем, як суб’єктами виборчого процесу, загрожують вже реальним терміном у три роки позбавлення волі.

“Обмеження свободи – це те, що ви маєте можливість спілкуватися з дружиною і дітьми, а позбавлення волі – це те, що ви сидите у в’язниці постійно”, – пояснив Іван Варченко.

Нагадаємо, раніше у МВС озвучили суму, з якої починається підкуп виборця.

Також нагадаємо, що згідно з чинним законодавством, виборцю, який прийняв неправомірну вигоду за свій голос, загрожує штраф від 1700 до 5400 гривень, виправні роботи або обмеження волі терміном до двох років.

Київстар збільшив швидкість мобільного інтернету: що потрібно знати абонентам
Один із найбільших українських мобільних операторів Київстар став лідером за швидкістю мобільного інтернету в Україні. Такі дані оприлюднила міжнародна компанія Ookla, яка проаналізувала майже 1,6...
Повалій попрощалася з Україною: останні слова артистки
Народна артистка України Таїсія Повалій, яка раніше в інтерв’ю розповіла про цькування в Україні, остаточно відмовилася проводити свій ювілейний концерт у Києві, який був запланований на...
“Рекордні морози”: в Україні очікується найхолодніша зима за останні 30 років
За інформацією Українського гідрометцентру, у січні та лютому українців очікують рекордні за останні 30 років морози. Похолодання в Україну принесуть вітри з Сибіру, і температура повітря впаде...
Субсидії в Україні: отримувачів соцвиплат будуть перевіряти тричі
В Україні проведуть перевірки субсидіантів та інших категорій громадян, які отримують соціальні виплати від держави. Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроект "Про верифікацію...