За селфі з бюлетенем виборцю світить три роки, – МВС

4297
За селфі з бюлетенем виборцю світить три роки, - МВС - today.ua

У день виборів президента, які відбудуться в неділю, 31 березня, громадянин України, перебуваючи на виборчій дільниці, не має права робити т.зв. “селфі” або ж фотографувати свій бюлетень, на якому стоїть відмітка за кандидата. За інформацією радника глави МВС Івана Варченка, подібні дії загрожують обмеженням свободи, оскільки тепер “фотозвіт” з кабінки для голосування підпадає під статтю про підкуп виборців.

За словами радника Арсена Авакова, згідно з практикою проведення минулих виборчих кампаній, громадянин, який продав свій голос і зробив відповідний доказ на телефон, отримував за це грошову винагороду.

Тепер же виборця, який сфотографував свій бюлетень або ж просто продемонстрував його комусь на ділянці, можуть покарати трьома роками обмеження волі.

Аналогічні дії членом виборчої комісії або спостерігачем, як суб’єктами виборчого процесу, загрожують вже реальним терміном у три роки позбавлення волі.

“Обмеження свободи – це те, що ви маєте можливість спілкуватися з дружиною і дітьми, а позбавлення волі – це те, що ви сидите у в’язниці постійно”, – пояснив Іван Варченко.

Нагадаємо, раніше у МВС озвучили суму, з якої починається підкуп виборця.

Також нагадаємо, що згідно з чинним законодавством, виборцю, який прийняв неправомірну вигоду за свій голос, загрожує штраф від 1700 до 5400 гривень, виправні роботи або обмеження волі терміном до двох років.

загрузка...