ЦВК відмовилась реєструвати на виборах російських спостерігачів

656
ЦВК відмовилась реєструвати на виборах російських спостерігачів - today.ua

Центральна виборча комісія (ЦВК) відмовилась реєструвати 24 громадян РФ міжнародними спостерігачами на виборах президента 31 березня. Про це йдеться в офіційному повідомленні ЦВК.

У Центрвиборчкомі поінформували, що до них надійшло звернення від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) щодо реєстрації офіційних спостерігачів на чергових виборах Президента України. Серед 684 осіб, запропонованих на цю посаду, 24 особи були громадянами Російської Федерації.

У ЦВК наголосили, що відповідно до закону України “Про вибори Президента України”, офіційним спостерігачем, зокрема від міжнародних організацій, не може бути особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою державою-агресором або державою-окупантом. Як відомо, Верховна Рада визнала Росію саме державою-агресором.

Таким чином, ЦВК зареєструвала 660 спостерігачів від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

Як відомо, російська сторона мала намір використати своє право на участь в міжнародному спостереженні за виборами в Україні. 28 лютого в Україні набув чинності закон, який передбачає заборону участі російських спостерігачів на виборах в Україні в 2019 році.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія (ЦВК) збільшила кількість бюлетенів для першого туру президентських виборів.

загрузка...