У народі 3 червня відзначається День Олени та Костянтина. Всі традиції цього православного свята пов'язані з льоном і правилами його посіву. Ім'я "Олена" співзвучно сільськогосподарській культурі цього часу – льону, тому Святу вважали покровителькою цієї рослини.
У давнину у цей день дівчата не заплітали волосся – було повір'я, що, якщо його зачепить Олена-льносійка, покровителька цього дня, то вони стануть схожими на льон – довгими і світлими. У Олени також просили про щасливу долю. Для цього існував спеціальний обряд. Потрібно було після заходу сонця зібратися дівчатам у трьох доріг, щоб плести уявний льон. Таким чином вони нібито плели свою долю і вірили, що Свята Олена побачить їх старання і подбає про долю дівчат.
В народі вважали, що льон не дає урожай, якщо посадити його поруч з ярницею. Льон сіяли зі спеціальними обрядами і в особливу погоду – при теплому вітрі після полудня. Вважалося, що якщо вітер під час посіву буде північним, то льон зросте жорстким.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Також наші пращури передбачали погоду у День Олени і Констянтина. Згідно з народними прикметами, якщо в цей день іде дощ – осінь буде непогожа. Якщо на Олену і Костянтина горобина добре цвіте, то врожай льону буде хорошим. Якщо у цей день місяць ніби в колі, то погода найближчим часом буде похмурою, а от якщо зозуля закувала – це передвіщає хорошу погоду.
Раніше повідомлялося, що потрібно встигнути зробити в Батьківську суботу перед Трійцею.