Батьківська субота перед Трійцею: що потрібно встигнути зробити

Трійця відзначається в цьому році 7 червня, а напередодні у православних прийнято поминати своїх покійних близьких, у так звану Батьківську суботу. Дата Троїцької батьківської суботи кожен рік змінюється, і в цьому році припадає на 6 червня. У цей день існує безліч ритуалів, яких віруючі люди намагаються дотримуватися.

Батьківська субота перед Трійцею: що потрібно встигнути зробити - today.ua

Що потрібно зробити в Троїцьку батьківську суботу

В першу чергу, в цей день важливо щиро помолитися за всіх покійних, зокрема, батьків. Не обов'язково для цього йти на кладовище, ритуал можна провести і вдома перед іконою.

Троїцька субота не забороняє прибирання на могилах, але бажано зробити це напередодні. Якщо в період карантину у вас немає можливості поїхати на кладовище, зробіть це вже після Трійці.

У цей святий день важливо робити добрі справи, допомагати іншим людям. Ви можете зробити що-небудь з того, що за життя не встиг небіжчик, і таким чином вшанувати його пам'ять.

Традиційно напередодні Трійці влаштовується поминальна трапеза. Обід готується вдома, на нього запрошують всіх рідних і близьких. Можна приготувати улюблені страви покійного родича. Алкоголь на столі небажаний.

Батьківська субота перед Трійцею: що потрібно встигнути зробити

Що заборонено робити у Троїцьку батьківську суботу

Існує і ряд заборон, яких варто дотримуватися напередодні Трійці. Не можна поминати самогубців та тих, хто не хрещений у православній вірі. Щоб вшанувати їх пам'ять – можна подати милостиню і нагодувати птахів.

Заборонено влаштовувати банкети на кладовищах, накривати столи і пити алкоголь. Також не можна залишати якусь їжу на могилах.

Поминаючи покійних, потрібно згадувати тільки хороше, про їх недоліки і гріхи говорити не варто.

Лаятися і сваритися в цей день також не прийнято.

Батьківський день приурочений до великого свята П'ятидесятниці (Трійці), який завжди припадає на 50-й день після Великодня.

Раніше повідомлялося, які народні прикмети та заборони приурочені до дня святого Фалалея 2 червня.

ДЖЕРЕЛОvesti-ua.net
В Києві хочуть позбутися маршруток: в Раді підготували закон, який покінчить із цим видом транспорту
В Кєві, як і в усій Україні, незабаром можуть зникнути маршрутки, без яких сьогодні важко уявити пасажирські перевезення у будь-якому місті нашої краї...
Коли в Україні потеплішає: прогноз погоди від Укргідрометцентру до початку лютого
Погода в Україні до кінця січня не буде стабільною. На зміну різкого похолодання прийде потепління з опадами, але низькі температури знову повернуться...
Українцям збільшать податки, але будуть платити по дві пенсії
Вже незабаром податки на зарплату в Україні стануть вищими. Однак за це влада обіцяє українцям компенсацію - правда, відкладену у часі. Вони зможуть в...
Кошовому з “Кварталу 95“ дісталося за зайву вагу і за президента
Провідний актор студії “Квартал 95“ Євген Кошовий піддався критиці за зайву вагу. Заодно відомому коміку дісталося і за його друга-президента Володими...
Vodafone попередив клієнтів щодо активізації шахраїв: п'ять способів обману
Оператор мобільного зв'язку Vodafone Україна попереджає своїх клієнтів про шахраїв, які намагаються, і доволі успішно, виманити у людей гроші по телеф...