Today.ua

Супрун розповіла, як вживати червоне м'ясо без шкоди для організму

Червоне м'ясо є головною стравою обіднього столу в багатьох українських сім'ях. Але, включаючи його до свого раціону, варто пам'ятати і про ризики для здоров'я. Про це наголошує виконуюча обов'язки міністра з охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Перш за все Супрун зазначила, що до червоного м'яса відносять м'ясо ссавців: передусім, свинину, яловичину і баранину. М'ясо птиці до цього переліку не входить. Більшість процесованих м'ясних продуктів також містять червоне м'ясо: ковбаса, копчені вироби, сосиски тощо.

При цьому, як наголошує Супрун, стейки та салямі не варто об'єднувати в одну категорію "червоне м'ясо", як роблять у більшості досліджень на цю тему - їх вплив на здоров'я дещо різниться.

Червоне м'ясо має свої переваги. Це хороше джерело заліза, цинку, багатьох незамінних амінокислот, а також таурину, карнітину, коньюгованих лінолеїнових кислот, креатину, та вітаміну В12. Ці сполуки людина має отримувати передусім з їжі, а не з біологічно-активних добавок.

Втім, як зазначає Супрун, є й багато причин, щоб рідше їсти червоне м'ясо, зменшувати розмір порцій та намагатись замінити його рослинними продуктами. Особливо це стосується процесованого м'яса. Люди, які регулярно їдять великі порції червоного і процесованого м'яса, частіше хворіють на серцево-судинні хвороби, рак і передчасно помирають.

Надлишок процесованого м‘яса в раціоні збільшує ризики появи раку товстої кишки, підшлункової залози та простати. Таке м'ясо містить нітрозаміни та поліциклічні ароматичні вуглеводи - речовини, що мають канцерогенну дію.

До прикладу, якщо вживати таке м'ясо щоденно та 50 грамів чи більше — ризики появи раку товстої кишки зростає на 18%.

Щоб зменшити ризики від вживання червоного м'яса, необхідно:

Нагадаємо, раніше Супрун розповіла про користь сала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ