Супрун розповіла, як розрізнити серцевий напад та панічну атаку

Автор: Олексій Скубій

Серцевий напад та панічна атака мають різні причини, але схожі симптоми, серед яких задуха, пришвидшене серцебиття, біль у грудях, запаморочення, оніміння рук та ніг, спітніння і тремтіння. У багатьох людей зазначені симптоми створюють відчуття втрати контролю над собою та іноді призводять до смерті. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

Супрун розповіла, як розрізнити серцевий напад та панічну атаку - today.ua
Фото:slovoidilo.ua

Панічні атаки характеризуються відчуттями раптової та потужної тривоги і страху, оскільки тіло людини починає вважати, що йому загрожує небезпека. Ускладнюється дихання, починається битися серце, розширюються очі, шлунок не працює, німіють кінцівки, а в голові паморочитися. Але усі вони не становлять смертельної небезпеки.

Серцевий же напад або ж напад стенокардії стається через невідповідність між підвищеною потребою серця в кисні і можливістю його доставити через звужені серцеві судини і може виникнути під час інтенсивного фізичного навантаження.

Уляна Супрун розповіла, як розпізнати панічну атаку чи серцевий напад, адже це іноді буває непросто. За її словами, важливо фіксувати, за яких обставин розпочалися симптоми.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Якщо після тривалого стресу — це може бути панічна атака, а коли людина займалася фізичною активністю — це вже може бути серцевий напад.

Під час панічної атаки біль у грудях гострий та "колючий", локалізований по центру, а під час серцевого нападу може бути відчуття стискання зсередини та важкості за грудиною. Біль може "віддавати" у руку, під лопатку, нижню щелепу або шию зліва. Як під час панічної атаки, так й під час серцевого нападу може виникати ускладнення дихання, різка слабкість, пришвидшене серцебиття, запаморочення, нудота і блювання.

Симптоми серцевого нападу можуть зникнути через 2-3 хвилини після припинення фізичного навантаження або прийому нітрогліцерину, а панічна атака триватиме від 5 хвилин до пів години.

У випадку панічної атаки потрібно заспокоїтися. Допомогти можуть дихальні вправи. Викликати швидку допомогу варто, якщо через півгодини не стало краще, а вправи не допомагають прийти до тями.

У випадку серцевого нападу необхідно терміново припинити фізичне навантаження та зателефонувати своєму лікарю, який може призначити нітрогліцерин. Але коли напад не вдається зняти протягом 15-20 хвилин — потрібно негайно викликайте екстрену медичну допомогу, бо тривалий серцевий напад може перерости в інфаркт міокарда.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Викликати допомогу також необхідно, коли біль постійний та стає лише інтенсивнішим або ж хвилеподібно повторюється у стані спокою, виникає різка слабкість, відчуття страху, частішає пульс чи "скаче" артеріальний тиск, попередила Уляна Супрун.

Як раніше повідомляв Today.ua, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла українцям, як правильно скаржитися на лікарів за шкоду здоров’ю.

Головне