Супрун розповіла про користь сала

Автор: Оксана Житнюк

Сало містить в собі насичені жири, а також моно- та поліненасичені жирні кислоти - такі, як в рослинних оліях. Якщо помірно та правильно вживати сало, цей продукт може бути корисним для організму людини. Про це розповіла виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Ульяна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Супрун розповіла про користь сала - today.ua

З одного боку, як зазаначила Супрун, у салі досить багато некорисних насичених жирів. В 100 грамах — майже 40 грамів, а це подвійна денна норма для людського організму. Насичені жири — це ті самі висококалорійні жири, надлишок яких пов‘язують із ризиком виникнення атеросклерозу. В ста грамах сала міститься близько 900 калорій, що складає майже половину денної норми калорій для людини. В салі також немає білків і клітковини, мінералів та низки необхідних людині нутрієнтів, тому у великій кількості вживати сало не варто. Але декілька скибок цього продукту можуть піти на користь.

З іншого боку, наголошує Супрун, в салі все-таки більше жирів із ненасиченими жирними кислотами - їх навіть більше, ніж у вершковому маслі. Такі жири добре впливають на стан судин.

Сало містить незамінні омега-3 поліненасичені жирні кислоти, потрібні для утворення оболонок довкола нейронів і протидії запальним процесам. Також у салі є корисна речовина холін, що відіграє важливу роль в обміні жирів. А за вмістом ненасичених жирних кислот сало дещо подібне до ріпакової олії та риб‘ячого жиру. Також сало багате на вітаміни D та Е, хоча їх вміст і значно менший, ніж денна потреба організму.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Крім того, попри те, що багато людей бояться холестерину, в салі його не так багато. В 100 грамах сала міститься лише 95 міліграмів — третина денної норми для людей, що не мають атеросклерозу чи інших хронічних хвороб судин. Або ж половина від норми для людей із хворим серцем чи судинами.

Щоб сало принесло максимальну користь для здоров‘я рекомендується:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • не вживати сало у великих кількостях, адже надлишок жирів може викликати дискомфорт у шлунку або кишківнику;
  • пильнувати свій раціон та зважати на витрати енергії - якщо ви раптом з‘їли багато сала, то в цей день не варто їсти масло, інші тваринні жири, м’ясо, а також солодощі;
  • поєднувати сало з крохмалистими продуктами — картоплею, кукурудзяною кашею, хлібом, та гострими компонентами — червоним перцем, гірчицею, адже жири, що є в салі, допомагають краще засвоюватись червоним і оранжевим пігментам — каротиноїдам.

"Тому якщо їсте сало, то доповніть його морквою, помідорами або борщем", - додала Супрун.

Нагадаємо, раніше Супрун розповіла про користь какао, а також дала пораду українцям, як перемогти простуду.

Головне