У 2019 році в Україні почали впроваджувати нову медичну реформу, яку планують завершити у 2020 році.
Перший етап медреформи розпочався у квітні 2018 року. Українці отримали можливість підписати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами, а лікарі стали отримувати надбавки за кожного пацієнта, який підписав з ними декларацію.
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, які зміни у сфері надання медичних послуг очікують на українців у 2019 році.
«Це певний перелік послуг, який буде покривати всі рівні допомоги: первинна, спеціалізована, амбулаторна, стаціонарна, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога», - пояснила Супрун.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
За її словами, обсяг медичних послуг буде визначено з урахуванням потреб пацієнтів, захисту від катастрофічних витрат, клінічної доцільності, економічної ефективності та забезпечення рівного доступу до послуг.
Наступного року в Україні планують запустити фінансування програми "Безкоштовна діагностика". До програми увійдуть понад 50 медичних послуг – аналізи, рентгени, УЗД, тощо. Ці медичні послуги на 100% оплатить Національна служба здоров’я.
Також МОЗ почне переводити в електронний формат медичні карти, рецепти, направлення та лікарняні.
Нагадаємо, з наступного року послуги вузьких спеціалістів без направлення сімейного лікаря стануть платними.
Раніше Володимир Гройсман заявив, що завдяки медичній реформі вдалося усунути корупцію із системи закупівлі ліків.