Суд не задовольнив апеляцію щодо націоналізації ПриватБанку

266
Суд не задовольнив апеляцію щодо націоналізації ПриватБанку - today.ua

Національний банк програв апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду, який скасував інспекційну перевірку ПриватБанку в 2016 році напередодні його націоналізації. Про це повідомили у прес-службі Нацбанку.

“13 травня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Національного банку на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 2 березня 2018 року, яким було задоволено позов колишнього акціонера ПриватБанку кіпрської компанії Triantal Investments Ltd”, — йдеться в повідомленні.

У Нацбанку повідомили, що НБУ не погоджується з таким рішенням і готується до подання касаційної скарги.

“Порядок та підстави для проведення планових і позапланових перевірок у банках регламентуються відповідним положенням Національного банку. У разі виявлення суттєвого погіршення фінансового стану банку Національний банк має підстави для проведення відповідної перевірки”, — повідомили у прес-службі начальника управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктора Григорчука.

НБУ стверджує, що на основі висновків інспекційної перевірки, а також незалежної аудиторської компанії з міжнародним авторитетом, яку залучив ПриватБанк, він визнав себе неплатоспроможним та звернувся до уряду з пропозицією націоналізувати його.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. 21 квітня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення розірвати договір особистої поруки бізнесмена Ігоря Коломойського, який укладався перед націоналізацією банку між ним та Національним банком.

Today.ua повідомляв, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив позицію уряду щодо передачі державного ПриватБанку його попередньому власнику, олігарху Ігорю Коломойському.

загрузка...