Стала відома зарплата найбільш високооплачуваного працівника держпідприємства в Україні

979
Стала відома зарплата найбільш високооплачуваного працівника держпідприємства в Україні - today.ua

Одним із найбільш високооплачуваних керівників в Україні є очільник правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв. Про це йдеться в матеріалі українського інтернет-видання.

За даними журналістів, тільки в 2019 році Коболєв офіційно заробить 342 млн грн. Таким чином, практично щодня, незалежно від того, вихідний це чи ні, він отримає 1 млн грн. Для порівняння, щомісячна середня зарплата жителя Чернігівської області — 7184 грн, Вінницької — 8262 грн, Запорізької — 9356 грн, а Києва — 13 721 грн.

Деталі такої зарплати топ-менеджера державної компанії розкрив голова партії “Відродження”, народний депутат Віктор Бондар під час Погоджувальної ради парламенту.

Так, чиста зарплата Андрія Коболєва, затверджена Наглядовою радою компанії, становить 10 млн грн у місяць. Водночас йому передбачені ще 216 млн грн другої виплати премії за рішення Стокгольмського суду в справі з “Газпромом”. Варто зазначити, що це було проміжне рішення, і гроші до бюджету України так і не зайшли.

Також відомий список усіх премій, які держава повинна виплатити Андрію Коболєву в 2019 році:

25 млн грн — загальна сума щоквартальних надбавок;

25 млн грн — за “досягнення цілей і ключових показників”;

25 млн грн — за “реалізацію цілей в середньострокових проектах”;

12,5 млн грн — за “особливі досягнення”;

12,5 млн грн — за “реалізацію цілей в довгострокових проектах”;

1,25 млн грн — на оздоровлення.

Підприємство також наймає велику кількість “зовнішніх радників”. Відповідно до фінансового плану, такі люди в загальному зароблять за цей рік 505 млн грн. Ще 186 млн грн підуть на боротьбу з корупцією, а 85 млн грн — на інші “роботи і послуги”.

Крім того, минулого року керівництву НАК “Нафтогаз України” було призначено приголомшливу премію в розмірі 46 млн доларів. Тоді Коболєв отримав 7,9 млн доларів й одразу перевів гроші своїй матері, яка проживає у США.

Голова державного монополіста “Укрзалізниця” Євген Кравцов, у свою чергу, у 2018 році в середньому отримував 920 тисяч гривень на місяць (приблизно 30 тисяч євро). Але за певних обставин його оклад може сягати і 3 млн грн.

Це одна з найвищих зарплат серед його колег в інших країнах ЄС. Більше – лише у керівників двох залізничних компаній. Це Network Rail (Великобританія) — 79,8 тис. євро і SNCF (Франція) — 38,2 тис євро.

Ще один державний мільйонер — директор “Укрпошти” Ігор Смілянський. За місяць його зарплата становить 744 тисячі грн. При цьому за хорошу роботу він може також отримати надбавку в розмірі 15% від окладу, а також премії.

Значна зарплата і ще в одного топ-менджера – голови “Укрнафти” Марка Ролінза. Його оклад досягає 41,5 тис. доларів на місяць. Крім того, топ-менеджер отримує 2% від суми чистого прибутку за рік. Також йому відшкодовують витрати на проживання, якщо вони становлять не більше 5 тис. доларів, медичне страхування, забезпечують службовим авто.

Нагадаємо, українцям прогнозують підвищення зарплати на 15-20% протягом року.

загрузка...