Стала відома зарплата найбільш високооплачуваного працівника держпідприємства в Україні

Стала відома зарплата найбільш високооплачуваного працівника держпідприємства в Україні - today.ua
Loading...

Одним із найбільш високооплачуваних керівників в Україні є очільник правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв. Про це йдеться в матеріалі українського інтернет-видання.

За даними журналістів, тільки в 2019 році Коболєв офіційно заробить 342 млн грн. Таким чином, практично щодня, незалежно від того, вихідний це чи ні, він отримає 1 млн грн. Для порівняння, щомісячна середня зарплата жителя Чернігівської області — 7184 грн, Вінницької — 8262 грн, Запорізької — 9356 грн, а Києва — 13 721 грн.

Деталі такої зарплати топ-менеджера державної компанії розкрив голова партії “Відродження”, народний депутат Віктор Бондар під час Погоджувальної ради парламенту.

Так, чиста зарплата Андрія Коболєва, затверджена Наглядовою радою компанії, становить 10 млн грн у місяць. Водночас йому передбачені ще 216 млн грн другої виплати премії за рішення Стокгольмського суду в справі з “Газпромом”. Варто зазначити, що це було проміжне рішення, і гроші до бюджету України так і не зайшли.

Також відомий список усіх премій, які держава повинна виплатити Андрію Коболєву в 2019 році:

25 млн грн — загальна сума щоквартальних надбавок;

25 млн грн — за “досягнення цілей і ключових показників”;

25 млн грн — за “реалізацію цілей в середньострокових проектах”;

12,5 млн грн — за “особливі досягнення”;

12,5 млн грн — за “реалізацію цілей в довгострокових проектах”;

1,25 млн грн — на оздоровлення.

Підприємство також наймає велику кількість “зовнішніх радників”. Відповідно до фінансового плану, такі люди в загальному зароблять за цей рік 505 млн грн. Ще 186 млн грн підуть на боротьбу з корупцією, а 85 млн грн — на інші “роботи і послуги”.

Крім того, минулого року керівництву НАК “Нафтогаз України” було призначено приголомшливу премію в розмірі 46 млн доларів. Тоді Коболєв отримав 7,9 млн доларів й одразу перевів гроші своїй матері, яка проживає у США.

Голова державного монополіста “Укрзалізниця” Євген Кравцов, у свою чергу, у 2018 році в середньому отримував 920 тисяч гривень на місяць (приблизно 30 тисяч євро). Але за певних обставин його оклад може сягати і 3 млн грн.

Це одна з найвищих зарплат серед його колег в інших країнах ЄС. Більше – лише у керівників двох залізничних компаній. Це Network Rail (Великобританія) — 79,8 тис. євро і SNCF (Франція) — 38,2 тис євро.

Ще один державний мільйонер — директор “Укрпошти” Ігор Смілянський. За місяць його зарплата становить 744 тисячі грн. При цьому за хорошу роботу він може також отримати надбавку в розмірі 15% від окладу, а також премії.

Значна зарплата і ще в одного топ-менджера – голови “Укрнафти” Марка Ролінза. Його оклад досягає 41,5 тис. доларів на місяць. Крім того, топ-менеджер отримує 2% від суми чистого прибутку за рік. Також йому відшкодовують витрати на проживання, якщо вони становлять не більше 5 тис. доларів, медичне страхування, забезпечують службовим авто.

Нагадаємо, українцям прогнозують підвищення зарплати на 15-20% протягом року.

Дні полічені: Успенська скоро тихо піде – того, що сталося, їй не пережити
Любов Успенська, судячи з усього, скоро тихо піде з шоу-бізнесу. Після скандалу, що стався з її дочкою, артистка полетіла гастролювати на Далекий Схід. Але схоже,...
ПриватБанк потрапив в новий гучний скандал: “Термінали не видають решту”
ПриватБанк опинився в центрі нового скандалу. На цей раз один з клієнтів фінустанови поскаржився на те, що термінал банку не видав йому решту після того,...
Жанна Фріске накреслила життєвий шлях для своєї сестри: Наталія йде її стопами
Жанна Фріске залишила по собі не лише вічну пам’ять і вічний біль у своїх рідних. Вона ще й визначила долю для своєї молодшої сестри Наталії....
“Ви завжди для них будете клоуном”: Комаровський звернувся до Зеленського
Євген Комаровський, відомий український лікар-педіатр, звернувся до президента України Володимира Зеленського та заявив, що він завжди буде “залишатись клоуном” для певної частини українського населення. Про...
Лєра Кудрявцева у розпалі нової пристрасті зовсім “забила” на дитину
Лєра Кудрявцева, яка готується до нового етапу свого життя, зовсім перестала приділяти увагу своїй дитині Маші. Шлюб телеведучої зі спадковим хокеїстом Ігорем Макаровим, схоже, підходить...