Українцям прогнозують підвищення зарплати на 15-20% протягом року

У кінці 2019 року середня заробітна плата в Україні може досягти 12 тисяч гривень, якщо інфляція цього року не перевищить 8%. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Українцям прогнозують підвищення зарплати на 15-20% протягом року - today.ua

"Це було б дуже непогано, якби середня зарплата виросла приблизно на 15-20%, що з урахуванням інфляції складе 10% зростання реальної заробітної плати", - зазначив віце-прем'єр.

За його словами, влада розуміє, що праця українців недооцінена і наразі близько 20% родин в Україні перебувають за межею бідності. При цьому Розенко зазначив, що за останні кілька років був зроблений серйозний прорив у реформуванні системи оплати праці та піднятті мінімальної зарплати.

"Підтвердження цьому: три роки тому мінімальна заробітна плата в перерахунку була $53, сьогодні вже більше $150", - заявив він.

Нагадаємо, у 2018 році середня оплата праці збільшилась на 19%, і у грудні становила 9095 грн.

Згідно з результатами опитування компанії Research&Branding Group, 92% громадян в Україні економлять на своїх витратах. Більше половини українців - 51%, економлять на одязі та взутті, 46% - на відпочинку, 41% - на продуктах, 37% - на комунальних витратах, а 33% доводиться економити на лікуванні. Крім того, 18% економлять на транспорті, 17% - на зв'язку і 12% - на освіті.

Нещодавно генеральний директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко заявив, що в листопаді-грудні 2019 року середня зарплата українців досягне 10 тисяч гривень.

Today.ua повідомляв, що у лютому столичним двірникам підвищили заробітну плату до 8 753 грн.

ДЖЕРЕЛОpravda.com.ua