Сплачувати комуналку та переводити гроші на карантині стане складніше: який закон прийняли в Раді

Оплата комуналки в режимі онлайн може стати для українців справжньою проблемою. Причина тому - закон про протидію "відмиванню" грошей, який був підписаний Верховною Радою ще 6 грудня 2019 року.

Сплачувати комуналку та переводити гроші на карантині стане складніше: який закон прийняли в Раді - today.ua

Так, згідно з новим документом, з 28 квітня 2020 року українці не зможуть оплатити комунальні послуги онлайн без ідентифікації особистості. Неможливо тепер буде і отримати грошовий переказ від близьких, провести оплату за користування різними сервісами та послугами, купити передплачену картку і скористатися безготівковими коштами.

На думку експертів, цей закон спровокує паніку серед українців і розхитає фінансову систему, яка і без того серйозно занепала в час карантину. А ось чи виконає закон своє головне завдання - чи завадить відмивати гроші несвідомим громадянам - вже покаже час.

Експерти повідомили, що для того, щоб скористатись фінансовими послугами, треба буде пройти процедуру повної ідентифікації: знайти співробітника фінансової організації, що надає послугу, і пред'явити йому паспорт і код.

Тим часом в Асоціації платіжних систем повідомили, що Нацбанк так не розробив якихось чітких рекомендацій щодо процедури віддаленої ідентифікації. При цьому пройти віддалено верифікацію особистості на сьогоднішній день можна тільки через BankID.

Нагадаємо, раніше ми розповіли, як оплачувати комуналку за новими правилами під час карантину.