Денис Шмигаль, якого сьогодні можна вважати іменинником (уряд, таки, зумів дотиснути МВФівських скупердяїв) поділився у своєму Facebook, куди підуть гроші від першого траншу, виділеного Україні Міжнародним валютним фондом.
Нагадаємо, що упродовж цієї доби в Україну надійшло загалом 2,1 млрд доларів у різних валютах світу. Гроші надходили не лише в доларах через те, що їх надсилали із різних країн. Отож, вони йшло у євро, ієнах, юанях і, власне, у самих доларах. Однак Україна не вередлива (та й як тут повередуєш у теперішній ситуації) і брала у різних валютах. Загалом вийшло, як і було обумовлено – 2,1 мільярда в американській валюті.
"Ці кошти підуть напряму в бюджет, щоб Уряд продовжив ефективно долати наслідки коронакризи", - пише Денис Шмигаль.
Далі розшифровувати, що розуміється під "наслідками коронакризи", прем'єр-міністр не став. Лише зауважив, що домовленості з МВФ вдалося досягти завдяки спільній роботі усієї владної верхівки, а також Нацбанку України.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
До речі, про Нацбанк. Шмигаль подякував НБУ за зниження облікової ставки до 6%, а принагідно не забув похвалитися, що лиш його уряду вдалося добитися такого стрімкого зниження облікової ставки з 11 до 6%, і ще ніколи за всю історію незалежної України не було такої низької облікової ставки.
Чи довелось комусь для цього вставляти пальці в двері, прем'єр скромно змовчав. Але зауважив, що таке безпрецедентне зниження ставки Нацбанку має позитивно відбитися на економіці нашої держави.
"Через урядові програми пільгових кредитів для бізнесу ми зможемо забезпечити розігрів та відновлення економіки", - похвалився Шмигаль.
І він абсолютно правий. Теоретично, адже мантру про пільгові кредити для бізнесу журналісти зі стажем чують від українських урядовців вже, принамні, із чверть століття. А віз і нині там.
Нагадаємо, стало відомо, що довелось пообіцяти українському уряду МВФівцям в обмін їхній на кредит. Пунктів не так уже й багато, але більшість із них навряд чи сподобається українцям.