Що змінилося для заробітчан, які претендують на субсидії

Автор: Міхєєнко Наталія

Якщо українці, що працюють за кордоном, хочуть отримувати субсидію, їм потрібно декларувати свої доходи. У ДФС розповіли, яку декларацію і куди повинні подати заробітчани для того, щоб отримати субсидію.

Що змінилося для заробітчан, які претендують на субсидії - today.ua

- Якщо говорити про програму субсидій, то порядок призначення і подача необхідних документів встановлено Міністерством соціальної політики, - каже заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України Тетяна Федченко. - І податковий орган до цього не має відношення. Однак хочу зауважити, що Податковим кодексом встановлено: громадяни, які отримують доходи з-за кордону (заробітчани відносяться саме до такої категорії) і при цьому є резидентами України, зобов'язані за підсумками фінансового року подати декларацію про свої доходи в органи фіскальної служби.

Щоб визначити, чи вважаються перерахування з-за кордону іноземним доходом, слід розглядати кожен конкретний випадок, оскільки, з одного боку, Податковим кодексом передбачено, що будь-які доходи, отримані з джерела за межами України, для цілей оподаткування вважаються іноземними доходами. Але, з іншого боку, як ми вже визначили раніше, якщо заробітчанин має статус резидента України, він зобов'язаний подати декларацію та сплатити відповідні податки.

Для тих заробітчан, які під час деклараційної кампанії, знаходяться за кордоном, є кілька рішень подачі декларації про доходи, а саме:

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • людина може переслати заповнену декларацію поштою (документи в такому випадку потрібно відправляти з повідомленням про вручення та з описом про вкладення. Причому не пізніше ніж за п'ять днів до закінчення граничного строку);
  • людина може заповнити декларацію в онлайн режимі на сайті Державної фіскальної служби України в сервісі "Електронний кабінет".

Тетяна Федченко радить скористатися саме цим сервісом, тому що це дуже зручно, тому що скорочує час подачі декларації. А найголовніше - при заповненні в сервісі "Електронний кабінет" є можливість провести авторозрахунок і перевірку правильності заповнення декларації.

Нагадаємо, деклараційна кампанія в Україні вже в самому розпалі. І триватиме вона до 2 травня включно. Повідомити фіскальній службі про свої доходи декларанти можуть особисто, поштою, надіславши лист з повідомленням про вручення та описом відправлених документів, або заповнивши електронну форму податкової декларації.

Головне