Після Великодня в кожній українській родині залишаються крашанки та паски. Рідні та близькі діляться один з одним частуваннями, освяченими в церкві, і у багатьох виникає питання, куди ж дівати великодні атрибути після свята.
Вважається, що пасхальні яйця мають чудодійні властивості. У народі вірять, що освячені яйця можуть лежати місяцями в холодильнику і не псуватися. Викидати їх не можна, так само як і не рекомендується годувати освяченими яйцями свиней, собак та інших домашніх вихованців.
Що ж робити з підсохлими пасками і фарбованими яйцями, що залишилися після Великодня?
Найкращий спосіб утилізації великодніх атрибутів: спалити їх у печі і висипати попіл у річку. Також можна закопати паски і яйця в якомусь безлюдному місці, або на могилі у родичів. Згідно з прикметами, чотири великодніх яйця, заритих по кутах ділянки, захистять будинок, сад і самих господарів від нещастя.
Популярні зараз
Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“
Кабмін посилить вимоги до зарплати чоловіків для бронювання від мобілізації
Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України
Щоб яйця не залежувалися, відразу після Пасхи їх можна використовувати в якості інгредієнтів для різних страв. Наприклад, приготувати м'ясний рулет з вареними яйцями, фаршировані яйця, пиріжки з яйцями, різні салати і бутерброди.
При храмах є спеціальні баки, у які складають застарілі ікони, висохлі просфори, зламані хрести, тощо. Після Великодня черстві паски і яйця можна віднести туди.
Є ще спосіб утилізації пасок і яєць, який пропонують самі священики,— опустити їх у воду (озеро, річка, струмок).
Раніше повідомлялося про три способи пофарбувати яйця на Великдень для тих, хто не хоче використовувати магазинні наклейки.