Що робити, якщо автомобіль заглох у воді

Автор: Міхєєнко Наталія

Якщо посеред великої калюжі у вашої машини заглох двигун, не намагайтеся його заводити — ви пошкодите його ще сильніше. Викликайте евакуатор і вирушайте на СТО — все одно в цьому випадку без серйозного обстеження не обійтися. За словами фахівців, мотор здатний "напитися" води, навіть коли вона не доходить до середини колеса. Автомобільний портал Autonews.ua підкаже, що ж робити, якщо ваша машина раптом зупинилася в калюжі.

Що робити, якщо автомобіль заглох у воді  - today.ua

Чому машина глухне в калюжі

Найчастіше двигун глухне в калюжі через те, що намокли повітряні фільтри і свічки запалювання. Неприємно, але не смертельно. Набагато гірше, якщо залило підкапотний простір. У цьому випадку може статися гідроудар, а це вже набагато серйозніше.

Що таке гідроудар

Гідроудар – це різкий удар поршня об воду в циліндрі, в результаті чого руйнуються шатуни і розподільний вал. Колінчастий вал теж може постраждати. Вода в камеру згоряння потрапляє разом з повітрям через повітряний фільтр.

Що робити

Якщо ваш автомобіль заглох в калюжі, то постарайтеся його якомога швидше витягнути на сухе місце. Двигун заводити не варто. На суші автомобіль повинен деякий час відстоятися, перш ніж ви почнете з'ясовувати причину, чому він заглох.

Популярні зараз

Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

Перевірка автомобіля

Спочатку перевірте повітряний фільтр. Якщо він сухий, то займіться свічками запалювання. Потім перевірте рівень масла в моторі і коробці. Якщо туди потрапило води близько 500 мл, то тоді викликайте евакуатор. Нехай фахівці автосервісу перевірять мотор. Якщо при перевірці ви нічого серйозно не виявили, то тоді спробуйте завести двигун.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як безпечно проїжджати калюжі

Якщо вже об'їхати водну перешкоду неможливо, потрібно занурюватися в нього на першій передачі з «пішохідною» швидкістю на невисоких оборотах двигуна. Гальмувати і скидати газ небезпечно — хвиля, яку машина жене перед собою, може «повернутися» і руйнувати повітрозабірник.

Раніше Today.ua писав, що робити, якщо в автомобілі відмовили гальма.

Головне